Domů     Zajímavosti
Vývoj – nechme se inspirovat přírodou

komerční sdělení

Už v dubnu se na obrazovkách kanálu Viasat History objeví nový seriál s názvem Vývoj, který v sobě kombinuje divokou přírodu, dobrodružství s futuristickou vědou.

Dokumentární seriál, moderovaný biologem Patrickem Aryee, nás zavede do zajímavého světa biomimiker s otázkou, zda by nám jedinečné způsoby adaptace a přizpůsobení ze světa zvířat mohly pomoct s budoucími řešeními některých z našich nejpalčivějších otázek.

V pořadu se dozvíte, jakými překvapivými způsoby se zvířata po celém světě chrání a brání, tak, že na to zatím nestačí ani naše lidské nejmodernější technologie. Za dobrodružstvím se vydáme s experty, kteří ve své práci využívají ovoce lidské vynalézavosti, ať už s průzkumníky, stíhacími piloty, vědci a vynálezci, díky kterým se dostaneme k informacím o překvapivých inovacích.

Seriál využívá díla umělců ověnčených cenami Emmy, která nám dotvářejí atmosféru při odhalování skrytého génia přírodních přizpůsobení a potenciálních světů budoucnosti.

Seriál se na fascinující vynalézavost zvířat a rostlin dívá prostřednictvím šesti epizod se všeříkajícími názvy: „Prozkoumat“, „Přežít“, „Léčit“, „Chránit“, „Přesunout“ a „Obnovit“. Postupně se tak setkáme například s houbami odolnými vůči radiaci, mořskými slimáky, kteří se živí sluneční energií, takřka neporazitelnými šváby, tajemnými chobotnicemi nebo úžasnými regeneračními schopnostmi zvířat.

Postupně se dozvíme, jak se tito živočichové chrání, regenerují a léčí, zkrátka jak přežívají, a následně budou Patrick a jeho tým vždy zkoumat, jak tyto super schopnosti mohou sloužit jako inspirace našim technologickým inovacím.

Celé natáčení zabralo asi 15 týdnů a znamenalo cestování štábu po čtyřech kontinentech. Jednotlivé díly byly filmovány v Namibii, Jordánsku, Velké Británii a deseti amerických státech, od Havaje po Floridu.

Hlavní hvězda pořadu Patrick Aryee je biolog a moderátor dokumentů o přírodě. Spolupracoval na několika významných produkcích BBC, například na pořadech Attenborough – 60 let v divočině, Madagaskar nebo Zmrzlá planeta.

Na těch všech se podílel i světoznámý dokumentarista a biolog, Sir David Attenborough.

Tvůrce seriálu Vývoj Rob Sixsmith, laureát ceny BAFTA, je zase známý díky spolupráci s takovými hvězdami jako Bear Grylls, Ed Stafford a Levison Wood. Jeho nejnovější dokumentární seriál pro Netflix obletěl svět a stal se hitem v mnohých státech Asie, především v Jižní Koreji.

Dokumentární seriál Vývoj má premiéru 11.4. ve 19:00 na kanále Viasat History.

Trailer:

https://youtu.be/5mitYq6FNEA

reklama
Související články
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních závěrů vdechnou lidé ročně zhruba 22 000 000 mikro i nanoplastů. A to jednoduše proto, že jsou prakticky všude, v […]
Procházka v lese, spojená se sběrem hub nebo lesního ovoce, je příjemná záležitost. Ale na různých místech světa můžete narazit také na takzvané potravinové lesy, které sice les připomínají, ale plní jiný účel Jde hlavně o pomoc lidem, kteří mají problémy se zásobováním potravinami. Například v USA existuje více než 6500 venkovských a městských oblastí, […]
Bylo to právě (tepelně zpracované) maso, které nasměrovalo člověka na jinou vývojovou linii oproti jiných hominidům (lidoopům). Tisíce staletí zažitá tradice, že maso pochází výhradně ze zvířat, už ale neplatí. Je tu nový druh – maso laboratorní. Letošní rok mohou Američané označit za zlomový. Po Singapuru se totiž západní velmoc stala druhou na světě, která […]
Hlavním tématem letošního ročníku Noci vědců je „tajemství“. Avšak několik lákadel, které na 6. října připravuje Slezská univerzita v Opavě, můžeme prozradit už nyní. V nabídce je například vesmír, umělá inteligence, hry pro děti, ochutnávka středověké kuchyně nebo jedlého hmyzu. Vstup je zdarma. Dlouho do noci budou mít otevřena všechna tradiční univerzitní místa a budovy […]
V současné době patří Česká republika mezi pět největších pěstitelů chmele na světě. Nejvyužívanější odrůdou při výrobě českého piva je chmel, pocházející ze Žatecké chmelařské oblasti. Dalšími oblastmi pěstování chmele jsou Úštěcko a pak Tršická pánev s lokalitami na Přerovsku, Olomoucku a Hranicku. Právě odtud pochází chmel pro nové pivo Litovel Josef…   České odrůdy chmele […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz