Domů     Zajímavosti
Až polovinu pracovní doby věnují ředitelé škol administrativě. Informační systém čas výrazně zkrátí

komerční sdělení

Čeští ředitelé škol tráví podle výzkumu ve srovnání s evropskými kolegy nejvíce času administrativou. Zabere jim až čtyřicet procent pracovní doby. Dalších skoro pětadvacet procent času věnují komunikaci s rodiči či žáky.

Školní systém Edookit dokáže tento čas zkrátit až o třetinu.

Zrychluje komunikaci i běžné administrativní úkony.

Neblahou skutečnost, že čeští ředitelé jsou zavaleni administrativou, ukazuje mezinárodní šetření opakovaně. Poslední výsledky z roku 2019 tento trend jen potvrdily, když ukázaly, že skoro třetina českých ředitelů administrativě věnuje více než polovinu své pracovní doby.

Situace se kvůli koronavirové pandemii ještě zhoršila a vyčerpaní ředitelé si stěžují, že pracovní doba jednoduše nestačí. „Běžné administrativní úkony musíme dělat po nocích,“ říká ředitel pražské základní školy Jaroslav Enderle.

Vyhlašování karantén, organizování distanční výuky a organizování testů podle něj zabere hodiny času.

S administrativou i komunikací mohou pomoci školní informační systémy. A to nejen v době covidu. Zkušenosti vývojářů i ředitelů škol ukazují, že při plném využívání jsou schopné ušetřit až třetinu času.

„Funkce ladíme podle potřeb klientů, nyní v době covidu ředitelé ušetří čas rychlou komunikací s rodiči i žáky. Mimo toto období spoří čas funkce, které usnadňují běžné agendy i koncepční práci,“ říká Roman Vejražka ze společnosti Unicorn, která rozvíjí školní systém Edookit.

Na mysli má zejména unikátní ředitelské přehledy a grafy, které tento systém obsahuje. „Každý ředitel zde najde přehledně informace o žácích, jako je docházka nebo známky,“ říká Vejražka. Samozřejmostí pak jsou výkazy práce pro mzdy, generace týdenního školního plánu nebo předpřipravené souhlasy typu GDPR v online formátu.

Ředitelé také s oblibou využívají vytvoření online zápisu do 1. třídy. „To všechno šetří desítky procent času a vedení pak má větší prostor na samotnou výuku nebo činnosti s ní spojené,“ říká Vejražka.

Školní systémy navíc umožňují práci ze vzdáleného přístupu, takže ředitel nemusí být fyzicky ve škole. „Vše už řešíme ve webovém rozhraní, využíváme zrychlené platby i knihovny, nahrazujeme díky tomu i papírové formy některých dokumentů,“ pochvaluje si ředitel Základní školy Kroměříž David Klimek.

 

reklama
Související články
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních závěrů vdechnou lidé ročně zhruba 22 000 000 mikro i nanoplastů. A to jednoduše proto, že jsou prakticky všude, v […]
Procházka v lese, spojená se sběrem hub nebo lesního ovoce, je příjemná záležitost. Ale na různých místech světa můžete narazit také na takzvané potravinové lesy, které sice les připomínají, ale plní jiný účel Jde hlavně o pomoc lidem, kteří mají problémy se zásobováním potravinami. Například v USA existuje více než 6500 venkovských a městských oblastí, […]
Bylo to právě (tepelně zpracované) maso, které nasměrovalo člověka na jinou vývojovou linii oproti jiných hominidům (lidoopům). Tisíce staletí zažitá tradice, že maso pochází výhradně ze zvířat, už ale neplatí. Je tu nový druh – maso laboratorní. Letošní rok mohou Američané označit za zlomový. Po Singapuru se totiž západní velmoc stala druhou na světě, která […]
Hlavním tématem letošního ročníku Noci vědců je „tajemství“. Avšak několik lákadel, které na 6. října připravuje Slezská univerzita v Opavě, můžeme prozradit už nyní. V nabídce je například vesmír, umělá inteligence, hry pro děti, ochutnávka středověké kuchyně nebo jedlého hmyzu. Vstup je zdarma. Dlouho do noci budou mít otevřena všechna tradiční univerzitní místa a budovy […]
V současné době patří Česká republika mezi pět největších pěstitelů chmele na světě. Nejvyužívanější odrůdou při výrobě českého piva je chmel, pocházející ze Žatecké chmelařské oblasti. Dalšími oblastmi pěstování chmele jsou Úštěcko a pak Tršická pánev s lokalitami na Přerovsku, Olomoucku a Hranicku. Právě odtud pochází chmel pro nové pivo Litovel Josef…   České odrůdy chmele […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz