Domů     Medicína
Zbavte se stresu a dopřejte si klidný spánek díky kvalitní matraci
Martin Macourek
od Martin Macourek 10.12.2021

komerční sdělení

Nepřítelem kvalitního spánku je stres. Pracujete dlouho do noci, přemýšlíte o práci i když se v noci ukládáte ke spánku, a o práci se vám také zdá? Jelikož spánek je základem dobrého dne, je jeho dostatek a kvalita důležitá.

Zatočte se stresem, přetvořte svoji ložnici v oázu klidu, bezpečí a pohodlí, a užívejte si zasloužený noční odpočinek.

Kvalitní matrace přináší kvalitní spánek

Žádná jiná investice se vám tolik nevrátí, jako investice do kvalitní matrace.

reklama

Spánek na nekvalitní matraci je nejenom nepohodlný, ale navíc vám může způsobit i zdravotní problémy. Pořiďte si takovou matraci, na které budete spát jako miminko, a která vás nebude nikde tlačit..

Před nákupem se vyplatí navštívit prodejny s kvalitními matracemi a vyzkoušet matrace Curem, které jsou vyráběny technologií nástřiku pěny.

Díky této technologii a speciální líné pěně CurefoamTM se vašemu tělu přizpůsobí tak dokonale, že navodí pocit stavu beztíže.

Zdroj obrázku: Billion Photos / Shutterstock.com

Velikost postele ovlivňuje kvalitu spánku

Na kvalitní spánek má vliv také velikost vaší postele. Pokud máte malou postel, ze které vám v noci koukají nohy, je pochopitelné, že se ráno probouzíte nevyspalí. Ale i velká postel může být někdy nevhodná.

reklama

Spíte-li na příliš velké posteli, ve které se cítíte ztraceni, může se to projevit na vašem spánku, a tento pocit nejistoty vám může bránit v uvolnění.

Zamyslete se tedy nad tím, jak se ve své posteli cítíte.

Je-li moc malá, pořiďte si větší.

A je-li naopak moc velká, pořiďte si dekorační polštáře a deky, kterými postel opticky zmenšíte.

Proč nemůžete v noci usnout?

Nejčastější příčinou nespavosti je stres. Je totiž dobře známo, že spánek a stres nejdou dohromady. Pokud dlouho do noci ležíte v posteli, a kvůli stresu nemůžete usnout, snažte se zlepšit prostředí své ložnice.

reklama

Před tím, než ulehnete do postele celou místnost důkladně vyvětrejte. Poté místnost zatemněte, a bydlíte-li v rušné oblasti, využijte také špunty do uší.

Zdroj obrázku: Rawpixel.com / Shutterstock.com

Nepracujte dlouho do noci

Splňuje-li vaše ložnice výše zmíněné trio, je v ní tma, dobře vyvětráno a klid, možná bude na vině vaší nespavosti jiný faktor, kupříkladu práce v noci. Ta má totiž na lidský organismus špatný vliv a dokáže obrátit biorytmus člověka naruby.

V noci se nám totiž přirozeně tvoří v těle hormon melatonin, někdy také nazývaný hormon spánku.

Díky němu začínáme být ospalí s příchodem tmy a nemáme problém usnout. Pokud je to tedy jen trochu možné, snažte se v noci nepracovat, a místo toho ulehnout do posteli v okamžiku, kdy na sobě začnete pociťovat únavu.

Ukliďte si a nechte energii volně plout

Dalším důvodem, proč vám může usínání činit potíže, může být to, že vaše ložnice připomíná tajnou skrýš. Využíváte ložnici jako místnost, do které odložíte vše, co nemáte kam dát? Tak takhle ne. Ložnice je místo, kam si jdete odpočinout a nabrat energii. Není to místo, na kterém máte zakopávat o stohy krabic s nepotřebnými věcmi.

Nadbytek věcí a nepořádek v ložnici váš může okrádat o spánek. Vrhněte se tedy do úklidu a veškeré nepotřebné věci nemilosrdně vyhoďte nebo věnujte na charitu. Prostor ložnice by měl být uklizený bez zbytečností. A ani místo pod postelí nevyužívejte jako odkládací prostor.

Tím byste totiž bránili cirkulaci energie, která potřebuje místností volně plout, alespoň tak to tvrdí feng šuej.

Několik tipů pro lepší usínání

Splňujete-li všechny body, máte uklizenou ložnici, pravidelně v ní otvíráte okna, nepracujete dlouho do noci, ale stejně nemůžete v noci usnout? Místo toho, abyste si lámali hlavu nad tím, jak usnout, vyzkoušejte meditační a relaxační cvičení.

Některé techniky můžete aplikovat i při náročných každodenních situacích, a s jejich pomocí snížit stres a napětí.

Spánek je základní lidskou potřebou. Udělejte tedy vše proto, abyste si každou noc dopřáli kvalitní a ničím nerušený spánek.

reklama
Související články
Pocit „již viděného“ prožil alespoň jednou každý z nás. Zatímco mezi laickou veřejností vzbuzuje tento fenomén více otázek než odpovědí, čeští vědci možná našli k záhadě klíč Zatímco parapsychologové věří, že déjà vu souvisí se zážitky z našich minulých životů nebo s nadpřirozenými schopnostmi, odborná veřejnost stále zůstává u holých faktů a výzkumu. Ta (ne)dominantní […]
Neobvyklý tandem českých vědců z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy – geolog a soudní lékař, zkoumá již několik let lidské mozky metodami, které byly dosud využívány spíše při zkoumání neživé přírody. Porozumění magnetickým vlastnostem mozků může vést jak k lepší diagnostice, tak k i léčbě neurodegenerativních onemocnění, jako je Alzheimerova či Parkinsonova choroba. Výsledky výzkumu byly […]
Někdy se jim říká „dárci orgánů“. I když v případě vážné nehody jsou jejich orgány prakticky nepoužitelné. Většinou jsou to muži, kteří milují rychlou jízdu na silných strojích. Motorkáři. Statistika portálu Dopravní nehody v ČR (nehody.cdv.cz) eviduje za celý loňský rok celkem 3 364 dopravních nehod motocyklistů (včetně mopedů), při kterých bohužel vyhaslo na českých silnicích 58 […]
Doba se změnila, dnes se obecně štíhlost změnila v plnoštíhlost, nicméně lidé jsou stále pro dosažení vysněné postavy schopní hladovět nebo vyzkoušet i ty diety, před kterými odborníci varují. Některé stravovací plány však mohou zdraví naopak podpořit a nejsou primárně určeny k úpravě tělesné váhy. Většina diet je koncipována tak, aby pomohly s úbytkem hmotnosti. Ale […]
Dlouhodobé sezení je strašákem moderní doby. Většina z nás tráví v práci osm a více hodin sezením na židli, což má nežádoucí dopady na naše zdraví. Nyní však odborníci objevili, co by mohlo zvrátit negativní účinky dlouhého sezení na náš organismus. V důsledku dlouhého sezení se v těle zvyšuje krevní tlak i hladina cholesterolu, a […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz