Domů     Technika
Patrik Jankovský o studiu na Unicorn University: „Nebyla to one man show“

komerční sdělení

Mezi další absolventy Unicorn University patří Patrik Jankovský, který zde studoval v letech 2008–2012. Již v té době byla škola výjimečná nejen svým individuálním přístupem ke studentům a praktickou výukou, ale také mladými vyučujícími, kteří pracovali jak v oboru IT, tak v businessu.

Dnes Jankovský působí v Alze jako ředitel IT a na Unicorn University vzpomíná velmi pozitivně: „Myslím si, že základy, široký záběr a schopnost pracovat v týmu jsou vlastnosti, které jsou pro mé zaměstnání potřeba. A to mi Unicorn University dala.“.

Původně měl Patrik Jankovský podanou přihlášku na jinou školu. Na poslední chvíli měl však ředitel Unicorn University Marek Beránek na jeho střední škole přednášku, které se Patrik zúčastnil.

„Strašně mě oslovila,“ vzpomíná. Rychle se tedy přihlásil na program Softwarové inženýrství a nastoupil do prvního ročníku. V průběhu studia však zjistil, že ho více zajímá spíše management IT, a tak přestoupil do programu Management ICT projektů.

„Programování mě bavilo, ale víc mě zaujal celý proces před tím. Než se vůbec začne programovat, musí se udělat průvodní přípravy, aby vše dopadlo podle plánu a dodalo se to, co je potřeba,“ říká.

Během studia ho však čekal ještě jeden důležitý mezník. Našel si totiž práci v IT firmě, která měla být původně jen na poloviční úvazek. Po měsíci mu však nabídli pozici na full time a rovnou ho vyslali pracovně do Anglie, kam se také na 4 roky přestěhoval.

Škola mu ani v této změně nebránila, a tak mohl studovat a k tomu pracovat v zahraničí. „Dlouhodobě si zakládáme na individuálním přístupu ke studentům a pracovně je chceme také maximálně podpořit,“ říká Marek Beránek.

Mladí lidé z praxe

Jankovský také vyzdvihuje i kvalitní vyučující, kteří na Unicorn University působí. „Nikdy tam nebyli typičtí profesoři, ale především mladí lidé z praxe.

Ať už ze samotného Unicornu nebo z jiných firem,“ chválí. Dodává, že předměty byly stavěny tak, aby člověk pochopil podstatu a zároveň si rozvinul kritické myšlení, naučil se univerzálně přemýšlet a daný problém zanalyzovat.

„Byla to ideální kombinace soft a hard skills.“ Oceňuje také to, že na škole získal velmi široký rozhled od ekonomie přes účetnictví až po programování, algoritmizace nebo projektový management.

Absolventi jsou kvalitně připraveni

Dnes pracuje již druhým rokem v Alze jako ředitel IT, kdy má na starosti logistiku, HR, finance a reklamace. „Myslím si, že základy, jako je široký záběr a schopnost pracovat v týmu, jsou vlastnosti, které jsou pro mé zaměstnání potřeba.

A to mi Unicorn University dala. Výuka nebyla one man show, ale naopak se zaměřovala na týmovou spolupráci.“.

V rámci své práce se často setkává s kolegy z Unicornu. „Pracuje u nás několik lidí, kteří tenkrát ještě Unicorn College absolvovali,“ říká. Zároveň doplňuje, že se setkává i s absolventy Unicorn University, a přestože nepracují přímo pod ním, slyší na ně pozitivní zpětnou vazbu. „Vnímám, že absolventi z Unicorn University jsou kvalitně připraveni.“.

Zajímá vás více příběhů našich studentů či absolventů? František Raszyk se díky Unicorn University dostal do své vysněné firmy.

Jan Bambousek zase absolvuje praxi v Pojišťovně VZP, kde společně s kolegou vytváří aplikaci, která slouží ke sledování a vykazování práce na home office. Za to jim pojišťovna zaplatí školné na příští rok.

..
Související články
Technika 10.4.2025
V Brně vzniklo České polovodičové centrum, které propojí výzkum s průmyslem a pomůže nastartovat polovodičový ekosystém. Má ambici posílit nejen českou, ale i evropskou technologickou suverenitu. Nově otevřené České polovodičové centrum (Czech Semiconductor Centre – CSC) má za cíl propojit výzkumné instituce, univerzity a technologické firmy. Pomůže především malým podnikům a startupům s vývojem čipů, […]
Společnost Toyota Engineering Society začala loni pracovat na sférickém mobilním zařízení, které bude schopné přepravovat lidi v průhledné kulaté kapsli. Po čtyřech měsících vývoje představila funkční prototyp. Připomíná mobilní kapsli, kterou se pohybovali návštěvníci parku dinosaurů ve filmu Jurský svět. Vozidlo funguje na stejném principu jako kolo pro křečky. Na vnitřní straně koule jsou položeny […]
Tým z laboratoře CAPADS na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze provedl průlomové měření v oblasti intenzitní optické interferometrie, která je zásadní pro přesné měření směrů a vzdáleností ve vesmíru. Zlepšení v přesnosti by mohlo dosáhnout až několika řádů a výrazně přispět k hlubšímu pochopení kosmických struktur a jevů. Výzkum týmu se zaměřil na tzv. Hanbury […]
Může technologie zrušit smrt, jak ji známe? Možná ano. Uchování mozku by podle jednoho mladého australského vědce mohlo být možnou cestou k tomu, aby lidstvo překonalo své největší biologicky dané omezení. V roce 1918 bylo Elizabeth Hughes Gossettové jedenáct let. Místo, aby si hrála s jinými dětmi, pomalu umírala. Lékaři jí totiž diagnostikovali diabetes 1. […]
Technika Vesmír 31.3.2025
Skupina šestadvaceti nejtalentovanějších mladých vesmírných nadšenců z celé České republiky se po intenzivním půlročním výběrovém řízení konečně vydala na svou „vesmírnou” cestu. V neděli 30. března se měsíce příprav na misi Zero-G, která je jednou z aktivit národního programu Česká cesta do vesmíru, proměnily ve skutečný zážitek. Unikátní parabolický let, první svého druhu s českou […]
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz