Dlouho vyhlížené zadostiučinění pro všechny milovníky populárního skateboardingu je konečně tady! Letošní olympijské hry v Tokiu totiž poprvé hostily jako olympijský sport také skateboarding jako takový a podívaná to byla opravdu famózní.
Dnes se zaměříme na to, jak dopadla skateboardingová světová elita pod olympijskými kruhy.
Mezi ženami bral zlato třináctiletý supertalent
Ve třinácti letech vyhrát jakoukoliv zastávku světového poháru, nebo oblastní akci, je zkrátka ohromný úspěch. Mezi ženami se ale zrodil příběh, který má v olympijské historii jen těžce srovnatelnou obdobu a dokázal tak, jak mladý sport skateboarding je.
Ve street skateboardingu totiž zlatá medaile zůstala v rukou domácí jezdkyně Momidži Nišija, která dokázala získat zlatou medaili už v neuvěřitelných třinácti letech.
Svůj triumf dokázala stvrdit především v pomyslné přehlídce triků. Při této disciplíně má závodník k dispozici dvě jízdy po pětačtyřiceti vteřinách a během této doby na libovolné překážce na trati musí ukázat pět triků. Za jejich provedení a obtížnost poté sbírá body od rozhodčích.
TIP: Chcete se také naučit jezdit na skateboardu?
Zakupte si značkový skate komplet na oblíbeném e-shopu Ambassadors.eu.
I mužské zlato zůstává v Japonsku
Kompletní nadvládu nad tímto sportem dokázala japonská posádka nejen u žen, ale také u mužů.
Tentokrát famózní Juto Horigome dokázal potvrdit svoji výbornou formu a post světového šampiona.
Především ve street disciplíně nedal svojí konkurenci sebemenší šanci a nechal za sebou plejádu výborných skateboardingových jmen, mezi které se řadí například i stříbrný brazilský jezdec Hefler nebo americká medailová naděje Eaton, která získala bronzovou medaili.
Čeští elitní jezdci Maxim Habanec a Martin Pek bohužel nedostali šanci reprezentovat české barvy. V potřebném kvalifikačním turnaji mistrovství světa se jim nepodařilo postoupit do semifinále, což by jim zajistilo start pod olympijskými kruhy.