Domů     Zajímavosti
Díky studiu na Unicorn University se dostal k praxi v Pojišťovně VZP, která mu zaplatí školné na celý příští rok

komerční sdělení

Jan Bambousek na Unicorn University studuje druhým rokem a už má za sebou hned několik reálných projektů. Momentálně se podílí na budování aplikace pro Pojišťovnu VZP, která se zaměřuje na sledování a vykazování home office.

V rámci semestrálního projektu také pracoval na vývoji softwaru, který sbírá data z několika meteostanic a následně je agreguje. „Škola splnila mé očekávání na 110 %,” říká. Jak probíhá výuka na Unicorn University a na čem všem se Jan podílí? .

Na školu se Jan Bambousek přihlásil na základě doporučení souseda. „Studoval bakalářský program a hodně si Unicorn University pochvaloval,“ říká. Doplňuje, že škola ho zaujala také proto, že hledal takovou, která mu dá více praxe.

„Chtěl jsem se dostat k vývoji aplikací. I to byl důvod, proč jsem si před dvěma lety vybral Unicorn University a program Softwarový vývoj,“ vzpomíná. V tomto duchu začal hned první ročník. „Okamžitě jsme se učili stavět webovky a aplikace, takže škola moje očekávání splnila na 110 %,“ hodnotí.

Reálné projekty nejen pro školu, ale i pro skutečné klienty

Součástí studia jsou povinné školní praxe, které lze vykonávat ve společnosti Unicorn nebo v partnerských firmách. Protože Bambousek pracuje ve zdravotnické společnosti, kde pomáhá s pojišťovnictvím a vykazováním, zaujala ho nabídka praxe právě v Pojišťovně VZP (PVZP).

„Momentálně s jedním kolegou budujeme aplikaci, která slouží ke sledování a vykazování home office,“ vysvětluje s tím, že první prototyp má být hotový do konce června.

„Je to externí klient, který má reálné business požadavky,“ popisuje. Celý tento projekt je pod záštitou ředitele školy Marka Beránka, jenž zároveň funguje jako konzultant. „Snažíme se, aby veškeré projekty byly skutečné a pro studenty co nejvíce přínosné,“ říká Beránek.

Velkou výhodou je také to, že PVZP za vývoj aplikace zaplatí Janu Bambouskovi a jeho kolegovi školné na příští rok. „Pro mě je tohle obrovská přidaná hodnota,“ doplňuje Bambousek.

Dalším projektem, na kterém se podílel, byla meteostanice. V tomto případě byla zadavatelem samotná škola a jednalo se o semestrální projekt. Tým o šesti lidech, v němž Bambousek figuroval jako Project Manager, měl vytvořit mikrokontrolér s mikropočítačem, který měl posílat data tam, kde se následně budou zobrazovat a zpracovávat.

„Opravdu jsme to postavili. Máme tady krabičku, která měří teplotu, vlhkost, a máme také nasazenou aplikaci v cloudu, kde jsou vidět grafy a seznam meteostanic,“ popisuje.

Zajetý systém a ochotní vyučující 

Unicorn University funguje pod záštitou české softwarové firmy Unicorn. Provázanost vysoké školy s významnou softwarovou firmou je podle Bambouska velkou přidanou hodnotou. „Nástroje pro stavbu aplikací už jsou vybudované, takže můžeme rovnou pracovat v zajetém systému,“ uvádí.

Oceňuje i jednotlivé pedagogy, kteří mají pro vyučovaný předmět zápal. „U přednášek Tomáše Jukina, vyučujícího předmětu IoT, bylo vidět, že ho tento obor opravdu zajímá a hlavně mu rozumí. Konzultoval jsem s ním některé projekty a on byl vždy ochotný a poradil mi,“ říká.

Zmiňuje také ředitele školy Marka Beránka, s nímž se často potkává kvůli konzultaci k aplikaci pro PVZP. „Je pro mě důležité, že si s vyučujícími rozumím,“ doplňuje.

Soukromá škola Unicorn University se snaží studenty co nejvíce zapojit do reálných projektů. Díky tomu si většina z nich najde práci již během studia, což byl příklad Františka Raszyka, který díky praxi získal pracovní smlouvu ve společnosti Microsoft.

Zároveň se škola snaží rozvíjet silné stránky jednotlivých studentů, jako tomu je třeba u Josefa Hasmana, nadšence pro 3D tisk, jenž spolupracuje na interaktivní knize právě o 3D tisku.

Absolvent Marek Vamberský zase díky semestrální praxi plynule přešel do firmy Unicorn, kde už třetím rokem pracuje jako HR Marketing specialist.

Související články
V posledních desetiletích dochází k masivnímu úbytku volně žijících druhů živočichů. Odborníci z Oxfordské univerzity se tomu snaží zabránit na první pohled poněkud kontroverzní metodou, tedy získáváním buněk ze zvířecích lejn. Pokud se ukáže, že metoda funguje, mohla by pomoci zvýšit genetickou rozmanitost zvířat. Projekt je založen na jednoduché premise, a sice, že kromě nestrávené […]
Parkinsonova choroba je spojena s nedostatkem neurotransmiteru dopaminu v mozku, což má za následek poruchy hybnosti. Po Alzheimerově chorobě je to druhé nejčastější neurodegenerativní onemocnění na světě, v současnosti na něj neexistuje lék. Lékaři ale odhalili důležité souvislosti, které by k jeho nalezení v nepříliš vzdálené budoucnosti vést mohly. Parkinsonova choroba je neurodegenerativní onemocnění centrální […]
Zajímavosti 29.1.2025
Vnímání tohoto vačnatce u obyvatel australského kontinentu prochází bouřlivým vývojem a je plné protikladů. Z přemnoženého škůdce se stal národním symbolem. Z vítaného zdroje bílkovin náplní do psích konzerv. Z jeho masa, považovaného za prolezlého červy, nutričním zázrakem. Dle průzkumu z roku roce 2008 si pouze 14,5 % Australanů dopřálo klokana na talíři alespoň čtyřikrát do roka, na druhou stranu […]
Zajímavosti 5.1.2025
Jestliže je Praha sama o sobě tajemným městem, tak co teprve zákoutí, která jsou běžně očím místních i návštěvníků skryta. Pod stověžatou krasavicí se totiž vlastně skrývá další město, ne tak půvabné, avšak leckdy fascinující víc než ona sama. Vítejte v pražském podzemí. Sklepy, podzemní lomy, krasové jeskyně, protiatomové bunkry, vojenské objekty, kanalizace, inženýrské sítě, […]
Zajímavosti 30.12.2024
Po dlouhých 24 letech se českému vědci podařilo objevit dosud neznámou kometu. Českému astronomovi Martinu Maškovi z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR k objevu napomohly dálkově ovládané přístroje Observatoře Pierra Augera v Argentině. Kometa zatím nese předběžné označení MAS0019 a oficiální název získá během dvou týdnů. Je to teprve druhá kometa, kterou čeští astronomové lapili […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz