Domů     Zajímavosti
Molekulární vodík je šancí pro zdraví, ale také investice

komerční sdělení

Kde hledat místo pro správnou investici? Při pátrání po tajemstvích zdravého života, krásy a dlouhověkosti narazíte na mnoho křivolakých cest a zákoutí. Ale co se takhle zastavit a trošku porozhlédnout po těch přímých a jednoduchých?.

Už jste zaregistrovali efekt molekulárního vodíku? Jeho perspektiva slibuje mohutný rozmach. O tom hovoří David Maršálek, ředitel a zakladatel, a Květoslav Chytil, finanční ředitel, z firmy H2 World Health & Beauty Company s.r.o., která se zabývá jeho globální distribucí i edukací o jeho přínosu.

David Maršálek, ředitel a zakladatel H2 World Health & Beauty Company

Co je molekulární vodík a jak funguje pro praktické každodenní užití v domácnosti, v čem je jeho největší přínos?

Maršálek: Molekulární vodík je selektivní antioxidant, který v těle pohlcuje volné radikály, způsobující člověku záněty a podobně, a zároveň je to katalyzátor v těle. Takže všemu, co do těla patří a prospívá mu, urychlí účinnost.

Tedy skvělý pomocník do každé domácnosti včetně domácích mazlíčků. Aktuálně ho dodáváme v zajímavých produktech, tabletách H2 Forte a H2 Dent Care, který zajišťuje komfortní zubní hygienu. Používám je a tak mohu sledovat pozitivní účinky sám na sobě.

Jak funguje aktuálně společnost H2 World Health Beauty Company s.r.o., čím se přesně zabývá, jakou má strukturu?

Maršálek: Společnost H2W patří do skupiny Molecular Hydrogen Company (MHC) a zabývá se především zajištěním globální distribuce výrobků a služeb na bázi molekulárního vodíku.

Je důležité zmínit, že součást skupiny tvoří také výrobní společnost H2 Pharm s.r.o., která zkoumá, vyvíjí a vyrábí inovativní produkty s molekulárním vodíkem ve farmaceutické kvalitě. Dále ještě investiční společnost Molecular HydroGEN Investment Group a.s., která zajišťuje finanční zdroje napříč skupinou.

Do našeho portfolia patří edukativní společnost European Institute for Molecular Hydrogen Therapy, která sdružuje odborníky přes molekulární vodík po celém světě již mnoho let. Snaží se tuto problematiku přiblížit jak odborné, tak laické veřejnosti pořádáním konferencí a podobně.

V týmu máme kromě šestičlenného managementu celkově okolo padesáti lidí a stále rosteme.

Jaké má firma celosvětové ambice?

Maršálek: Naše skupina má globální ambice ve výrobě a distribuci našich produktů, ale také nabídce našeho know-how v podobě služeb v oblasti lázeňství, zdravotnictví, zemědělství, sportu a veterinářství.

Jsem pevně přesvědčen, že molekulární vodík a jeho účinky brzy objeví všichni. To bude také náš úkol.

doc. PhDr. Michal Botek, Ph.D. z Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého

Proč je teď zajímavé investovat do molekulárního vodíku?

Maršálek: Obecně investice do projektů, které mají pozitivní environmentální dopad na tuto planetu a vycházejí z přírody, by měly mít neoddiskutovatelné místo v portfoliu každého investora.

Chytil: Je potřeba také zmínit, že molekulární vodík je jednou z hlavních priorit tzv. Green Dealu, na kterém se dohodly všechny země Evropské unie a budou je hojně podporovat. Jsme a budeme toho chtít být součástí, neboť to bude téma nejenom každého jednotlivce, ale celých skupin, zemí nebo měst.

Určitě jste již zaznamenali zprávy o vzniku prvních vodíkových čtvrtí, měst a tzv. vodíková údolí budou využívat našich vodíkových technologií včetně produktů a služeb.

Reprezentační plavec Pavel Janeček

Jaké projekty se aktuálně připravují a v jakém jsou konkrétně stavu?

Maršálek: Naše plány se nám daří naplňovat také prostřednictvím spolupráce s významnými univerzitami. Jen namátkou uvedu pár projektů: s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci probíhá výzkum inhalace molekulárního vodíku na sportovcích s post-covidovými zdravotními problémy.

S Ústavem experimentální medicíny Akademie věd ČR spolupracujeme na dvouletém projektu v oblasti vodíku a jeho působení na plíce. Tím, že molekulární vodík pomáhá také rostlinám, rozběhli jsme s Vysokou školou báňskou dva projekty, zkoumající jeho účinnost na aquaponické a hydroponické pěstování rostlin.

Máme toho ještě mnohem víc. Molekulární vodík je podle nás zásadní téma!

Jaká je perspektiva vytvoření investičního fondu?

Chytil: Společnost H2W se již etablovala na českém a slovenském trhu, vznikla v roce 2017 a každý rok obratově roste. Pro rychlejší růst jsme také využili investorské peníze a to desítky milionů korun.

Vzhledem k tomu, že počet investorů, kteří se zajímají o vodík, dynamicky roste, rozhodli jsme se připravit celou řadu investičních příležitostí. A to nejen pro drobného investora, ale také pro významné investiční skupiny, které jsou připravené diverzifikovat svá investiční portfolia o tato tzv. ESG témata.

V investiční společnosti Molecular HydroGEN Investment Group máme připravený veřejný prospekt s ČNB v celkové výši 375 milionů Kč, řešíme významný kapitálový vstup do skupiny a v neposlední řadě uvažujeme intenzivně o vytvoření investičního fondu.

Projektů v naší oblasti využití molekulárního vodíku máme mnoho, jsme tedy připraveni zhodnocovat také externí zdroje financování. Zkušenosti našich stávajících investorů jsou velmi pozitivní a stáváme se klidným investičním přístavem v této nelehké době.

Kdy mohou investoři čekat reálné hmatatelné zhodnocení investic?

Chytil: Investoři, kteří již investovali, dostávají své výnosy pravidelně, někteří své původní investice zvyšují. Pro větší investory již připravujeme investiční fond, případně podfond.

Věřím, že zaujmeme významnou pozici v oblasti zelených investic. Pro investory ale i pro naši skupinu to bude velmi zajímavý rok.

reklama
Související články
Máte dobré srdce? Zcela souhlasím. Máte bohatou slovní zásobu? Zcela souhlasím. Porozumíte rychle věcem? Zcela souhlasím. Jste plný nápadů? Tady jen spíše souhlasím. Věřili jste mi to? A pokud ne, myslíte, že jsem lhal vám, nebo obelhával sám sebe? A jak takovou lež odhalit? Jak fungují ony pověstné „lži skóry“? Některé lidské sklony mohou v dotaznících […]
Patří k nejfotogeničtějším pokrmům současnosti. Sushi a poké bowly na fotkách opravdu vypadají skvěle, nicméně ve výsledku to nejvíc ocení tělo. Tedy alespoň za předpokladu, že se vydáte do podniků, které havajskou/japonskou specialitu umí připravit. Základní ingrediencí obou „exotických“ kuchyní je totiž čerstvost, a k tomu pestrost (chutí) a barevnost. Až pak se počítají nutriční hodnoty… […]
Vyplatí se pracovat už na střední škole? Mezi mladými Evropany je to běžná praxe, v Česku rarita. Podle vzdělávací organizace Junior Achievement Czech (JA Czech) je mnohdy přínosnější být aktivní ve studentských programech, účastnit se soutěží nebo se pustit do vlastního projektu. Je k tomu ale potřeba flexibilita, kterou nabízí nová střední škola VICTORIA HIGH […]
Biologicky nerozložitelná, znečišťující přírodu, s obsahem chemikálií potenciálně ohrožujících lidské zdraví. Řeč není o plastových brčkách, jak by se mohlo zdát. Takové závěry si dle poslední studie vysloužily jejich „ekologičtější“ alternativy. Studie oborníků z Antverpské univerzity, publikovaná v létě 2023 na stránkách časopisu Food Additives and Contaminants, se zaměřila na brčka vyrobená z papíru, bambusu, skla, nerezové oceli a plastu […]
V prestižní soutěži The Global Undergraduate Awards 2023, které se přezdívá Nobelova cena pro juniory, byla mezi vítězi v kategorii matematiky a fyziky Dominika Burešová, studentka Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Se svou bakalářskou prací uspěla v konkurenci více než 2800 dalších studentů a studentek z 409 světových univerzit. V oborech, které se vyučují na […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz