Domů     Zajímavosti
Peněženka od Platon Finance – lepší než spořící účet a termínovaný vklad
Martin Macourek
od Martin Macourek 4.6.2021

komerční sdělení

Chcete mít své peníze uloženy v bezpečí, a ještě jim dát prostor k vydělávání? Jednou z možností je digitální peněženka od Platon Finance. Všichni známe a využíváme běžné a spořící účty. Nicméně také známe jejich nevýhody. Jaké to jsou?.

Na spořicím či běžném účtu vaše peníze nevydělávají. Pokud máte štěstí, úrok na něm se pohybuje kolem 0,5%. I ten ale musíte zdanit 15 %, takže celkový výnos se pak rovná v podstatě nule. A započítáme-li do hry inflaci, která peníze znehodnocuje, tak jste každý rok v mínusu.

Přesto jsou ale běžné či spořící účty jedním z nejčastějších způsobů k ukládání peněz. A to zejména proto, že vklady na nich jsou pojištěné. Co kdyby to ale šlo jinak?

Určitě jste už slyšeli o kryptoměnách. Však konec konců třeba Bitcoin se posledních deset let skloňuje na mnoho způsobů. A právě kryptoměny můžete využít k tomu, abyste získali pro své peníze větší úrok a porazili inflaci. A to všechno bezpečně.

Česko-slovenská společnost Platon Finance jako jediná na světě vyvinula digitální peněženku, určenou pro práci s kryptoměnami, která svým zákazníkům dává obdobný komfort, jako běžný, nebo spíše spořící účet.  Peníze na účtech v bankách jsou pojištěny do výše cca 2 500 000 Kč.

I proto hodně investorů své peníze drží v bankách – čistě kvůli bezpečnosti. Peněženka od Platon Finance umožňuje pojistit vklady až do výše 1 mil. EUR.

Ve světě kryptoměn je to unikát, který vašim investovaným penězům zajistí bezpečí.

Nicméně nezůstalo jen u toho. Díky jejich vlastní kryptoměně, PlatonCoinu, můžete přímo za kryptoměnu nakupovat u mnoha partnerů. Tím se kryptoměna, která doteď byla určena jen technologickým nadšencům a investičním odborníkům, posouvá do úplně jiné kategorie. Je nyní totiž běžně využitelná a z virtuální měny se stává regulérní měnou.

Držet peníze v kryptoměnách má ale i další benefity. V ekosystému Platon Life od Platon Finance můžete se svými kryptoměnami pracovat stejně, jako s běžnými penězi.

Máte částku, o které víte, že ji nebudete chvíli potřebovat a běžně byste ji dali na termínovaný vklad? Ekvivalent termínovaného vkladu můžete využít i v peněžence. Jen s jedním drobným rozdílem. Kryptoměny totiž nepodléhají žádné vládě, jsou decentralizované a žádný stát či banka nemůže rozhodnout, jak se s nimi bude zacházet.

A protože cenu kryptoměn určuje nabídka a poptávka, a protože popularita kryptoměn stále roste, je i velká pravděpodobnost, že porazíte inflaci a vaše investice nebudou ztrácet na hodnotě. Spíš naopak.

A pokud vás kryptoměny zaujaly natolik, že s nimi chcete pracovat pravidelně a využít všechen jejich potenciál, i k tomu je peněženka od Platon Finance více než vhodná.

Operuje s několika největšími kryptoměnami, navíc je lokalizovaná i do českého jazyka, takže uživatelský komfort je zajištěn.

reklama
Související články
Zájem o hamburgery z hrachoviny obarvené červenou řepou už opadává, fritovaní cvrčci a mouka z larev narážejí na těžko překonatelný faktor odporu. Novou nadějí, jak lidstvo uživit, se stávají potraviny přirozené, ale vzniklé z buněk v laboratoři. Říká se tomu celulární zemědělství. V belgickém Gentu si hýčkají Margaret. Je ocelová, výkonnosti špičkových dojnic sice zdaleka […]
Tým vědců z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR zveřejnil výsledky rozsáhlého výzkumu v oblasti veřejného zdraví – jeho cílem bylo mapování výskytu viru SARS-CoV-2 v prostředcích pražské hromadné dopravy, během pandemie COVID-19. Za tímto účelem zároveň vyvinul speciální biosenzory, jejichž využití přineslo nové poznatky v boji proti infekčním chorobám „Biosenzory se ukazují jako slibný nástroj […]
Masaryk, Beneš, Havel a… Kučera. Pouze tito čtyři Češi byli zvoleni do vysoce prestižní a elitní Americké filozofické společnosti. Společnost má aktuálně méně než 1000 členů, z toho jen 158 ze zahraničí, a oceňuje mimořádné úspěchy v oblasti matematiky a fyzikálních věd, biologických věd, společenských a behaviorálních věd, umění a humanitních věd a věcí veřejných. […]
Začalo to vlastně mimochodem. Před časem jsme psali článek o „Průlomu v léčbě koktavosti: Americká studie dává naději…“, a reagoval na něj biofyzik, profesor RNDr. Josef Pešák, CSc. Několik telefonátů vystřídalo pozvání do Olomouce a to vyústilo v návštěvu a povídáním na téma balbutismus (koktavost)… Dodnes široce používaná efektivní léčba koktavosti neexistuje, funguje především na bázi logopedické […]
Asi už jste zaznamenali, že slavíme 20 let na trhu. A i když narozeniny máme my, odměníme vás. Rozdáme 20 cen v hodnotě přes 21 000 korun. Soutěžní otázka zní: Kolikáté VYDÁNÍ časopisu 21. STOLETÍ je aktuálně na stáncích? a) 221. b) 231. c) 241. (Malá nápověda: Pokud jste četli minulé číslo 5/2023, mělo by […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz