Domů     Technika
Siemens představil ultra výkonnou dobíjecí stanici
Pavel Polcar
od Pavel Polcar 21.1.2021

Společnost Siemens Smart Infrastructure představila novou ultra výkonnou dobíjecí stanici Sicharge D. Je vhodná pro provoz na tranzitních tazích i ve městě, na parkovištích či u nákupních center. S maximální účinností až 96 %, škálovatelným dobíjecím výkonem a dynamickým sdílením výkonu patří Sicharge D k nejvýkonnějším zařízením na trhu.

Rozšiřitelnost, modularita a dynamické dobíjení jsou směrem, kterým se Siemens u dobíjecích stanic vydal. Našim zákazníkům připravujeme dobíjecí infrastrukturu, která dokáže reagovat na zvýšenou potřebu dobíjení elektromobilů nebo požadavky na vyšší rychlosti dobíjení,“ uvedl Martin Šilar, koordinátor aktivit pro elektromobilitu v Siemens, s.r.o.

Současně se jedná o jednu z nejvýkonnějších ultra výkonných dobíjecích stanic na trhu.“.

Maximální účinnost

Účinnost až 96 % zajistí, že Sicharge D dobije automobil s využitím téměř veškeré dostupné energie. Pro provozovatele to znamená především nižší provozní náklady. Zařízení je navíc navrženo tak, aby splňovalo budoucí technické vývojové trendy:

reklama

přestože dobíjecí kapacita většiny elektromobilů je dnes stále ještě omezena, v budoucnu budou elektromobily schopny pracovat s vyšším napětím. Proto Sicharge D nabízí rozšiřitelný dobíjecí výkon až na 300 kW a podporuje napětí od 150 do 1 000 V a proud až 1 000 A. To umožňuje maximální zátěž pro vozidla s napětím 800 V i dobíjení při nižším napětí (350-400 V), které je obvyklé zejména u dnešních elektromobilů.

Přes rostoucí počet elektrických vozidel zůstávají investice do infrastruktury související s elektromobilitou poměrně náročným úkolem. Proto Sicharge D nabízí rozšíření stanice až o dva externí výdejové terminály, což umožňuje plánovat investice podle potřeb elektromobilního trhu.

Standardní konfigurace má dvě DC zásuvky a jednu AC zásuvku zabudovanou v kompaktním designu, který výrazně usnadňuje instalaci.

Kombinace nového

Nová dobíječka kombinuje všechny uvedené funkce s dynamickým paralelním dobíjením. Nová technologie znamená, že bere ohled na individuální požadavky každého připojeného vozu a automaticky přizpůsobuje dobíjecí proces technologii, kterou využívá akumulátor elektromobilu, a stavu dobíjení.

Toto řešení zajistí maximální dobití připojených vozidel bez nutnosti manuálního zásahu.

Dalším přínosem pro koncové uživatele je integrovaný 24palcový nastavitelný displej umožňující snadnou a bezbariérovou obsluhu dobíjecí stanice, který zákazníkům nabízí nové možnosti využití a funkce nad rámec samotného procesu dobíjení.

reklama
Související články
Před 68 lety skupina amerických vědců požádala o grant ve výši 13 500 dolarů na uspořádání letního workshopu na Darmouth College v New Hampshire. Oblast, které se chtěli věnovat, byla umělá inteligence. Od těchto skromných začátků se vývoj samozřejmě posunul. A kde je dnes? Umělá inteligence (AI) se od filmových a knižních představ přesunula do […]
Evropská vesmírná agentura (ESA) potvrdila pokračování mezinárodní mise Lunar Geology Orbiter (LUGO), tím se projekt přesouvá do další fáze, během které mezinárodní tým vedený brněnskou společností TRL Space detailně zpracuje přesný design celé mise. LUGO chce odpovědět na nejasnosti ohledně stáří měsíční vulkanické aktivity, a zároveň jako první zmapovat jeskynní systémy na Měsíci. Sonda bude vážit […]
Bouře, hurikány, extrémní sucha i přívalové deště. Klimatické změny si s lidskou civilizací pohrávají jak mořský příboj s papírovou loďkou. Tyto změny se zatím nedaří lidstvu zastavit, ale i za pomoci české družice bude možné je monitorovat. Jedním z hlavních úkolů české družicové mise SOVA bude zpřesnit klimatické modely a předpovědi extrémního počasí. Satelit bude zkoumat procesy ve […]
V roce 2028 by měla na oběžnou dráhu Země vystoupat česká družice SOVA. Zkoumat bude procesy ve středních a vyšších vrstvách atmosféry, které dosud nebyly dostatečně studovány, což by mělo pomoci přesněji předpovídat extrémní jevy počasí. S váhou okolo 100 kg bude SOVA (anglicky Satellite Observation of waVes in the Atmosphere) největším českým satelitem letícím […]
Až se astronauti poprvé po více než 50 letech vrátí na Měsíc v rámci mise NASA Artemis III, budou mít na sobě skafandr nové generace. Lepší, flexibilnější, odolnější, pohodlnější. Pokročilý speciální oblek zajistí, že astronauti budou vybaveni vysoce výkonným a robustním vybavením a že se do něj vejde mnoho typů lidských postav. Nový skafandr Axiom […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz