Domů     Technika
Mozek lze přeladit pro lepší život

komerční sdělení

Mozek je malá bioelektrárna. Neustále v něm dochází k drobným elektrickým vzruchům, které se nazývají proudění mozkových vln a rychlost tohoto proudění se měří v hertzech za sekundu (Hz). Zjednodušeně se dá říci, že podle rychlosti toho proudění se mozek chová a člověk cítí….

Pokud v mozku pulsují rychlé mozkové vlny (tzv. hladina vědomí beta – 14-40 Hz), je člověk soustředěný až vzrušený, při horních hodnotách ve stresu. A naopak: při nejpomalejším proudění elektrických výbojů (tzv.

hladina delta – 0,5-3 Hz) upadá mozek i tělo automaticky do spánku. Mezi těmito mezními polohami jsou ještě dva samostatné stavy vědomí. Hladina theta (4-7 Hz) – stav blízký spánku, s přístupem do podvědomí a hladina alfa (8-14 Hz), což je stav kvalitní hluboké relaxace.

Těchto poznatků využívají dnešní AVS přístroje (AVS = audiovizuální stimulace), dříve zvané psychowalkmany: dokáží naladit mozek do příslušných stavů vědomí, když se to přirozenou cestou nedaří.

Co víc, dokáží navozovat stavy vědomí přesné na desetiny hertzů – tím naladí mozek třeba na stav bez trémy nebo stav eliminace bolesti.

Používají k tomu speciální brýle a sluchátka, které vysílají potřebnou frekvenci (Hz), na kterou se má mozek naladit. A ten to rád automaticky udělá, stejně jako když se radio naladí na vysílané vlny. Jedná se totiž o jeho přirozenou schopnost, tzv. ,,efekt napodobení frekvence“.

První intuitivní pokusy dosáhnout změn vědomí pomocí světla a zvuku se datují už do dávnověku – pohled do plamenů ohně nebo bubnování totiž téměř bez výjimky pulsuje v hladinách theta nebo alfa. Vědecká historie se začala psát v padesátých letech minulého století při pozorování šimpanzů, kteří chodili dlouhé kilometry jen proto, aby pozorovali záblesky slunce na vodní hladině.

Světelné pulsy ve frekvenci alfa (8-14 Hz) totiž potřebují všichni savci k udržení psychosomatické rovnováhy. To je ta dnes tolik chybějící relaxace třeba při procházce v přírodě. Nicméně lidský mozek potřebuje takovou relaxaci pro udržení zdraví zažívat hodiny denně.

Takto se vyvinul před 30.000 lety a od té doby se nic nezměnilo. Proto přinesl styl života v industriálním věku – bez dostatečné relaxace – několik desítek nemocí ze stresu, deprese či nespavost.

AVS přístroje dokáží do velké míry navrátit přirozené biorytmy a dostatečnou relaxaci. Jejich slibné účinky rozvíjeli posledních 30 let desítky vědeckých týmů i dva nositelé Nobelových cen a kosmický výzkum.

Hlavně díky tomu umí dnešní AVS přístroje okamžitě eliminovat stres, poradit si s nápravou nespavosti, depresí, ADHD, zmírnit bolesti nebo zrychlit učení o 30-50%. Více se můžete dozvědět z tištěné brožury AVS technologie (zaslání zdarma) zde.

Související články
Objevy Technika 2.7.2025
Školní jaderný reaktor VR-1 na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze, známý jako „Vrabec“, v prosinci oslaví 35 let od svého spuštění. A protože takové výročí si zaslouží něco speciálního, otevře fakulta 8. října 2025 reaktor pro širokou veřejnost! Běžně se do reaktorové haly jen tak někdo nedostane – slouží hlavně studentům a […]
Do roku 2050 vzroste světová populace na 9,8 miliardy, přičemž 70 % z těchto lidí bude žít ve městech a jejich nejbližším okolí. Aby to bylo možné, je potřeba hledat inovativní řešení a dostupné technologie k přetvoření měst na chytrá města budoucnosti, která budou snižovat své dopady na životní prostředí a zároveň šetrně nakládat s […]
Když se řekne „atom“, naprosté většině lidí vytane na mysli malá sluneční soustava, tzv. Rutherfordův model. Možná kvůli tomu, že je všudypřítomný – esteticky rozvířené elektrony se staly symbolem ateistů, Mezinárodní agentury pro atomovou energii i TV seriálu Teorie velkého třesku. A to navzdory tomu, že je vadný – svět na něm vystavený by zkolaboval […]
Technika 28.6.2025
Led není jen voda v pevném skupenství, ale je to zároveň i záznamové médium budoucnosti. Vědci z Koreje, Číny a České republiky přišli s překvapivým způsobem, jak v ledu ukládat informace: skrze vzory vzduchových bublinek vznikajících při mrznutí. Ve studii zveřejněné v časopise Cell Reports Physical Science badatelé představili techniku, která by se bez nadsázky […]
Technika Vesmír 23.6.2025
Na mezinárodní přehlídce Paris Air Show předvádí česká firma Radalytica inovativní robotický systém RadalyX, který dokáže zrentgenovat celé letadlo přímo v hangáru. Využívá nejmodernější částicové detektory a dokáže zobrazovat složitou vnitřní strukturu výrobků. Díky přenosnosti a vysoké mobilitě robotických ramen už tak nemusí majitel vozit stroj do laboratoře ani jej rozebírat či rozřezat. Typickým příkladem […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz