Domů     Historie
Igráček, Merkur nebo Logik aneb hračky, které nestárnou
Martin Macourek
od Martin Macourek 10.9.2020

komerční sdělení

Za vším hledej jednoduchost

V čem tkví tajemství úspěchu hraček, ke kterým, kromě již zmíněných, patří třeba také domino, skákací guma nebo legendární Člověče, nezlob se? Paradoxně v jejich jednoduchosti. Právě ta totiž podněcuje dětskou fantazii, kreativitu a spontánnost.

Zábava pro celou rodinu

Takzvané retro hračky jsou úžasné také v tom, že doslova propojují generace. Zatímco s playstationem u babičky nepochodíte, na partičku mariáše ji spolehlivě nalákáte.

Ze začátku budou možná ze hry nadšení spíše dospělí, pro které je hra nostalgickou připomínkou jejich vlastního dětství. Tím spíš ale strhnou své potomky k tomu, aby i oni chtěli hru vyzkoušet. Ve výsledku se tak u jednoho stolu sejde celá rodina – a to by měl být pravý účel každé hry. .

Merkur – pro všechny nadšené stavitele

Legendární česká stavebnice Merkur je splněným snem každého malého technika. Z jednotlivých kovových součástek mohou děti vytvářet nepřeberné množství modelů, ať už podle návodu, nebo na základě vlastní fantazie. Kromě kreativního a logického myšlení si děti při hře rozvíjí zručnost, přesnost a prostorovou představivost. A protože stavebnice není věkově omezená, tatínkové a dědečci se jistě rádi přidají.

Logik – když je kombinatorika zábava

Hra pro dva hráče trénuje logické uvažování, představivost a schopnost kombinace. Jeden z hráčů umístí pod krycí stříšku unikátní kombinaci pěti barevných kolíků, kterou se protihráč snaží během co nejkratší doby a za pomoci indicií uhodnout.

Po odhalení správné kombinace, nebo po uplynutí deseti kol si hráči vymění role. Výhercem se stává ten z dvojice, kdo k uhodnutí potřeboval méně pokusů. Hra vás spolehlivě zabaví nejen doma, ale i na cestách, jelikož je skladná a snadno ji tak přibalíte s sebou do batohu.

Igráček – panáček, který vstal z mrtvých

Geniálně jednoduchá plastová figurka, která hýbe končetinami, otáčí hlavou a dokáže uchopovat nejrůznější předměty, baví děti už více než čtyři desetiletí. Od roku 2010, kdy byla výroba Igráčka obnovena, se jeho řady neustále rozrůstají o nové postavičky.

Vedle zdravotních sestřiček, zahradníků, učitelek a potápěčů tak dnes najdete i osobnosti českých dějin, jako je Karel IV. nebo Jan Žižka. Od původních postaviček se ty současné liší výraznějším nosem, širším úsměvem a především bohatou škálou doplňků a příslušenství.

Moderní Igráčci se tak vozí v multifunkčním autě nebo vlastní kufřík, který se po rozložení změní v pokojíček, policejní stanici nebo obchůdek. .

Zavzpomínejte i vy na své dětství a ukažte svým vlastním dětem či vnoučatům, jak jste si hráli vy. Širokou nabídku nejen retro hraček a her naleznete na Heurece. Inspirujte se žebříčkem oblíbenosti a také recenzemi lidí, kteří si konkrétní hru pořídili před vámi. Dodatečné recenze na vámi vybrané dětské hračky najdete případně i na Heureka.sk.

reklama
Související články
Kleopatra je bezesporu nejznámější královnou starého Egypta. Nebyla však jedinou vládkyní ze země pyramid. Prozkoumejte společně s Viasat History střípky ze života nejzajímavějších a nejzáhadnějších královen této velké civilizace.  Nový třídílný speciál Královny starověkého Egypta, jehož premiéra proběhne v pátek 2. června, se na základně nejnovějších vědeckých výzkumů zabývá příběhem královny Tiye, která byla před […]
Chomolungma, Sagarmatha nebo Mount Everest. Co název, to střípek pasující k její nevyzpytatelnosti a posvátnosti. Až do července 2022 podniklo k vrcholu této „osmitisícovky“ výpravu 6098 lidí. Mezi nimi také na pohled nesourodá dvojice Norgay a Hillary. „Ta hora je tak vysoká, že ji žádný pták nepřeletí,“ praví starodávné legendy. Zároveň se má jednat o […]
Alexander Fleming a historka o plísni na jeho stole, která likvidovala bakterie, není celý příběh o objevu penicilínu. Fleming udělal první krok, ale nebyl chemik, takže nedokázal penicilín izolovat a dlouho nevěřil, že by se dal vyrábět jako lék. Tím, kdo účinnou látku z plísně získal, byl až Ernst Chain. Jeho jméno jste přitom mohli […]
LIDAR je nová technologie snímkovaní, která dokáže nahlížet i skrz vzrostlý prales a jiný porost. Zejména ve Střední a Jižní Americe v posledních letech přinesla řadu nových objevů, jež značně poopravily naše chápání toho, jak rozsáhlé civilizace tam vlastně kdysi žily. Jak LIDAR funguje? LIDAR je zkratka pro Light Detection and Ranging. Jedná se o […]
Podle vědců pocházejí nejstarší záznamy o líbání z doby před 4 500 lety, jsou tedy o 1 000 let dříve, než se dosud předpokládalo. Intimní dotek úst znali už obyvatelé Mezopotámie a navíc polibky jsou zřejmě kulturně univerzálnější, než věda dosud připouštěla. Vědci upozornili na důkazy, které naznačují, že líbání bylo praktikováno v některých nejstarších […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz