Domů     Historie
Igráček, Merkur nebo Logik aneb hračky, které nestárnou

komerční sdělení

Za vším hledej jednoduchost

V čem tkví tajemství úspěchu hraček, ke kterým, kromě již zmíněných, patří třeba také domino, skákací guma nebo legendární Člověče, nezlob se? Paradoxně v jejich jednoduchosti. Právě ta totiž podněcuje dětskou fantazii, kreativitu a spontánnost.

Zábava pro celou rodinu

Takzvané retro hračky jsou úžasné také v tom, že doslova propojují generace. Zatímco s playstationem u babičky nepochodíte, na partičku mariáše ji spolehlivě nalákáte.

Ze začátku budou možná ze hry nadšení spíše dospělí, pro které je hra nostalgickou připomínkou jejich vlastního dětství. Tím spíš ale strhnou své potomky k tomu, aby i oni chtěli hru vyzkoušet. Ve výsledku se tak u jednoho stolu sejde celá rodina – a to by měl být pravý účel každé hry. .

Merkur – pro všechny nadšené stavitele

Legendární česká stavebnice Merkur je splněným snem každého malého technika. Z jednotlivých kovových součástek mohou děti vytvářet nepřeberné množství modelů, ať už podle návodu, nebo na základě vlastní fantazie. Kromě kreativního a logického myšlení si děti při hře rozvíjí zručnost, přesnost a prostorovou představivost. A protože stavebnice není věkově omezená, tatínkové a dědečci se jistě rádi přidají.

Logik – když je kombinatorika zábava

Hra pro dva hráče trénuje logické uvažování, představivost a schopnost kombinace. Jeden z hráčů umístí pod krycí stříšku unikátní kombinaci pěti barevných kolíků, kterou se protihráč snaží během co nejkratší doby a za pomoci indicií uhodnout.

Po odhalení správné kombinace, nebo po uplynutí deseti kol si hráči vymění role. Výhercem se stává ten z dvojice, kdo k uhodnutí potřeboval méně pokusů. Hra vás spolehlivě zabaví nejen doma, ale i na cestách, jelikož je skladná a snadno ji tak přibalíte s sebou do batohu.

Igráček – panáček, který vstal z mrtvých

Geniálně jednoduchá plastová figurka, která hýbe končetinami, otáčí hlavou a dokáže uchopovat nejrůznější předměty, baví děti už více než čtyři desetiletí. Od roku 2010, kdy byla výroba Igráčka obnovena, se jeho řady neustále rozrůstají o nové postavičky.

Vedle zdravotních sestřiček, zahradníků, učitelek a potápěčů tak dnes najdete i osobnosti českých dějin, jako je Karel IV. nebo Jan Žižka. Od původních postaviček se ty současné liší výraznějším nosem, širším úsměvem a především bohatou škálou doplňků a příslušenství.

Moderní Igráčci se tak vozí v multifunkčním autě nebo vlastní kufřík, který se po rozložení změní v pokojíček, policejní stanici nebo obchůdek. .

Zavzpomínejte i vy na své dětství a ukažte svým vlastním dětem či vnoučatům, jak jste si hráli vy. Širokou nabídku nejen retro hraček a her naleznete na Heurece. Inspirujte se žebříčkem oblíbenosti a také recenzemi lidí, kteří si konkrétní hru pořídili před vámi. Dodatečné recenze na vámi vybrané dětské hračky najdete případně i na Heureka.sk.

Související články
V severozápadní Evropě se před zhruba 6 000 až 7000 lety usadili neolitičtí farmáři pocházející z východního Středomoří. Před 5300 až 4900 lety však záhadně zmizeli. Mohly za to morové epidemie, nebo neúroda? Neolitičtí farmáři přišli do severozápadní Evropy z východního Středomoří, aby zde nahradili malé skupinky lovců a sběračů. Přinesli s sebou zemědělství a […]
Erupce sopky Vesuv v roce 79 byla smrtící, drtivá a nekompromisní. Avšak nejen ona tehdy vraždila. Nová zjištění potvrzují hypotézu, že mnoho lidí v Pompejích, Herculaneu a dalších městech tehdy zemřelo při zřícení budov v důsledku zemětřesení. Výzkum publikovaný v časopise Frontiers in Earth Science přináší důkazy, že Pompeje byly současně se sopečnou erupcí zničeny […]
Fermentace neboli kvašení je technikou, která prodlužuje trvanlivost potravin, zlepšuje jejich stravitelnost a obohacuje jejich chuť. Až třetina všech potravin, konzumovaných člověkem, se vyrábí nějaký způsobem kvašení. Od chleba přes jogurt, pivo a víno až po kimči či miso. Nyní zažívá fermentace svoji renesanci. Existuje více druhů fermentace, nejčastější je kvašení alkoholové a mléčné. Při […]
První počítače spatřily světlo světa ve třicátých letech 20. století. Zatímco jejich stavbou se zabývali muži, programování těchto strojů bylo výhradně doménou žen. Průkopnickými příspěvky k počítačovému programování, vývoji softwaru a návrhu a implementaci programovacích jazyků přispěla i jedna ze tří prvních „programátorek“ na světě, Grace Hopperová. Narodila se jako Grace Murrayová v roce 1906 […]
Dosud neznámou neolitickou osadu u Kutné Hory objevili badatelé z Archeologického ústavu AV ČR. Unikátní je v tom, že v následujících tisíciletích na jejím místě nevznikla žádná jiná sídliště a díky tomu se místo perfektně zachovalo – včetně půdorysů čtyř dlouhých domů. Život prvních neolitických obyvatel nebyl jednoduchý a byl pevně spjat s přírodou. Jídlo […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz