Galerie fotografií a videí rybářských úlovků, největší databáze soukromých revírů v Evropě, chat s lokálními průvodci bez potřeby znalosti cizích jazyků anebo snadné překládání rybářských článků a blogů z celého světa napříč zeměmi a kontinenty.
A nejen to nabízí původem česká mobilní aplikace Fishsurfing, která na konci května po svém čtyřletém vývoji přešla do ostrého provozu a dosud zaznamenala přes 200 tisíc registrovaných.
„Jen v Česku se rybolovu věnuje několik stovek tisíc lidí a počet těch, kteří propadnou této zálibě neustále roste. I přesto, že je rybaření celosvětově čím dál více populárnější, dosud neexistovala žádná platforma, která by tuto specifickou komunitu spojovala“ říká zakladatel aplikace Filip Domorád, který věří, že našel prázdné místo na trhu.
Podle Domoráda je rybářská sociální síť Fishsurfing unikátní i v tom, že obsahuje největší databázi lokálních průvodců, nikoli firem, ale reálných lidí. Kromě toho lze na mapě v aplikaci vyhledat až čtyři tisíce soukromých revírů po celé Evropě, rusky mluvících zemí a exotických zemí jako např. Thajsko, nebo největší databázi kamenných prodejen v Evropě, Severní a Jižní Americe či Austrálii.
„V druhé polovině letošního roku plánujeme do aplikace implementovat i největší databázi ubytování pro rybáře, a postupně i evropské státní revíry,“ doplnil Domorád, jehož mobilní aplikace je dostupná pro platformu Android a iOS a je přeložena do osmnácti světových jazyků.
Momentálně se aplikace zaměřuje primárně na evropský trh, nejvíce registrovaných rybářů totiž pochází z Francie, Polska a Velké Británie. Čeští rybáři a rybářky tvoří téměř sedm procent všech registrovaných.
V dalších letech plánuje Domorád plnohodnotně uvést aplikaci i na dalších kontinentech.