Domů     Technika
Čtvrtstoletí spolupráce LIPA a Sennheiser
Martin Macourek 6.8.2020

Sennheiser pokračuje pětadvacet let v podpoře celosvětově nejúspěšnější umělecké školy, jejímž jedním ze zakladatelů je Sir James Paul McCartney.

Za 25 let, kdy Sennheiser sponzoruje Liverpoolský institut pro múzická umění (Liverpool Institute for Performing Arts – LIPA), se tato škola stala jednou z nejúspěšnějších uměleckých škol na světě.

Svým studentům poskytuje odborné znalosti, stipendijní programy a nabízí i možnosti následného pracovního umístění.

Počátek podpory LIPA společností Sennheiser sahá až do roku 1996, kdy se setkali zástupci obou organizací, aby se domluvili na založení a podpoře školy, která vyučuje obory související s divadelním a filmovým uměním.

Výuka zahrnuje vše od managementu, designu a techniky až po zvukovou technologii. Tato vzájemně provázaná kombinace úzce zaměřených disciplín učí koordinaci různých způsobů myšlení a přístupů ke společné problematice.

Umožňuje tím spolupráci různých i vyhraněných tvůrčích osobností s ohledem na rozvoj potřeb každého jednotlivce a zaměření jeho práce. Od tohoto prvního setkání před čtvrtstoletím až do současnosti je Sennheiser aktivním partnerem LIPA.

Stipendium je jedním ze způsobů pomoci studentům plně se věnovat studiu. Snímá z nich starost o zaplacení školného, ​​nákladů na ubytování a, v případě zahraničních studentů, i nákladů na dopravu, aby mohli cestovat domů a navštívit rodinu.

Je k dispozici vybraným studentům po celé tři roky studia na LIPA. Každý rok je vybrán nový student prvního ročníku, což znamená, že tento revolvingový program má vždy tři studenty, kteří využívají roční podporu Sennheiser během studia.

Stipendium je určeno pro účastníky bakalářského studia Sound Technology.Z 25 přihlášek obdržených v tomto roce bylo společně vybráno (LIPA a Sennheiser) 12 studentů, kteří byli požádáni o vytvoření a doručení ukázkového zvukového díla.Toto druhé kolo procesu pro komisy znamenalo dva dny rozhovorů a poslechu zaslaných hudebních ukázek jednotlivých studentů.

Komise byla nadšena, jak studenti zvládli tvůrčí proces zachycení 3D zvuku a odlišným přístupem každé nahrávky.Dalším způsobem trvalého poskytování podpory společnosti LIPA je zabezpečení technické a produktové podpory ze strany společnosti Sennheiser, které se v průběhu let projevilo různými způsoby.

Zahrnuje dodávku bezdrátového vybavení pro pořady a zejména vybavení nového výrobního zařízení pro televizi a speciálního nahrávacího a mixovacího studia 7.1.4 Atmos Home Entertainment studio se špičkovými monitory Neumann.

To umožňuje studentům pracovat s nejmodernější technikou a se systémy AMBEO Sennheiser, pro které LIPA v současné době vyvíjí specifické kurzy.

Sennheiser je hrdý na to, že může významně pomáhat těm, kteří se živí hudbou, ať už ji hrají, vytváří nebo produkují. Případně vše současně.

Související články
Český národní pavilon na světové výstavě EXPO 2025 byl oficiálně otevřen veřejnosti a hned od začátku zaujal nejen svou architekturou, ale i pestrým programem. Významným bodem je účast středoškolského týmu LASAR, který představí inovativní řešení problematiky kosmického odpadu. Pavilon navržený studiem Apropos Architects je architektonickým skvostem, jehož dřevěná a skleněná konstrukce ve tvaru spirály symbolizuje […]
Technika 10.4.2025
V Brně vzniklo České polovodičové centrum, které propojí výzkum s průmyslem a pomůže nastartovat polovodičový ekosystém. Má ambici posílit nejen českou, ale i evropskou technologickou suverenitu. Nově otevřené České polovodičové centrum (Czech Semiconductor Centre – CSC) má za cíl propojit výzkumné instituce, univerzity a technologické firmy. Pomůže především malým podnikům a startupům s vývojem čipů, […]
Technika 10.4.2025
Společnost Toyota Engineering Society začala loni pracovat na sférickém mobilním zařízení, které bude schopné přepravovat lidi v průhledné kulaté kapsli. Po čtyřech měsících vývoje představila funkční prototyp. Připomíná mobilní kapsli, kterou se pohybovali návštěvníci parku dinosaurů ve filmu Jurský svět. Vozidlo funguje na stejném principu jako kolo pro křečky. Na vnitřní straně koule jsou položeny […]
Tým z laboratoře CAPADS na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze provedl průlomové měření v oblasti intenzitní optické interferometrie, která je zásadní pro přesné měření směrů a vzdáleností ve vesmíru. Zlepšení v přesnosti by mohlo dosáhnout až několika řádů a výrazně přispět k hlubšímu pochopení kosmických struktur a jevů. Výzkum týmu se zaměřil na tzv. Hanbury […]
Může technologie zrušit smrt, jak ji známe? Možná ano. Uchování mozku by podle jednoho mladého australského vědce mohlo být možnou cestou k tomu, aby lidstvo překonalo své největší biologicky dané omezení. V roce 1918 bylo Elizabeth Hughes Gossettové jedenáct let. Místo, aby si hrála s jinými dětmi, pomalu umírala. Lékaři jí totiž diagnostikovali diabetes 1. […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz