Domů     Zajímavosti
Výrobou oblečení se dá skutečně zachránit svět!
Martin Macourek
od Martin Macourek 30.7.2020

komerční sdělení

Všude kolem nás se mluví o krizi a o nějaké záchraně světa, točí se různé filmy, v kinech jsou katastrofické dokumenty a nejvíce ze všeho jsou v kurzu filmy o superhrdinech. Víte však o tom, že i obyčejným oblečením se dá zachránit svět, stát se hrdinou všedních dní a navíc dobře vypadat a zářit pozitivní energii, která začíná šetrným zpracováním oblečení a pod vaším oblečením?

Ponožky, kalhotky – ano, řeknete si, že je to určitě maličkost, která situaci nijak neovlivní, opak je však pravdou. Vše totiž začíná maličkostmi v podobě spodního prádla, jako jsou ponožky nebo kalhotky.

Šetrnou výrobou oblečení se opravdu dá zachránit svět, zpomalit trend tzv. rychlé módy a dbát na životní prostředí.

Jak tedy mohu přispět?

Jednoduše, začněte se zajímat o původ věcí, které si oblékáte každý den. Určitě byste byli nemile překvapeni, kdybyste zjistili, z jakých materiálů a v jakých podmínkách vznikají vaše ponožky či kalhotky.

Je třeba klást uvnitř důraz na ekologičnost a etiku – to znamená, aby toto vše bylo šetrné k přírodě, k člověku a abyste vy měli nejen dobrý pocit, ale i kvalitní a pěkný produkt, co něco vydrží a nemyslíme tím, jen dvě praní.

Jaké společnosti přispívají k udržitelné módě?

U nás v Čechách máme více společností, které myslí na ekologii a životní prostředí.

Z výrobců ponožek a kalhotek je asi lídrem společnost Dedoles. Celá jejich filozofie stojí na dvou silných slovech a to jsou „děda“ a „les“.

Slovo „děda“ – nebo po česky dědeček vyjadřuje moudrost, sílu, dobrotivost a laskavou náruč. Slovo „les“ v tomto případě znamená naše spojení s přírodou, s tradicí, s respektem a úctou k ní. Díky jejich značce se vysadilo mnoho stromů.

Jejich ponožky, kalhotky, legíny a produkty jsou vyrobeny férově vůči všem s ohledem na cenu a na životní prostředí. A z toho nám jednoznačně vyplývá, že výrobou oblečení se opravdu dá zachránit svět. A k tomu vám mohou pomoci obyčejné veselé kalhotky.

Jinou společností, kde jde do popředí udržitelnost je HM. K jejich základním hodnotám patří být lídrem v oblasti změn, udržitelná móda i férovost a rovnost. Věří, že je nesmyslné, že tolik oblečení a vyřazených textilií skončí na skládce.

Jedním z mnoha způsobů, jak splnit jejich cíle směrem k udržitelné budoucnosti je recyklace. V roce 2018 shromáždili 20 649 tun textilu pro opětovné použití a recyklaci. To je o 16% více než v loňském roce a představuje ekvivalent 103 milionů triček.

Podniky ovlivňují nejvíce

Rychlá móda a podniky jsou jedním z největších elementů, které ovlivňují životní prostředí a lidi. Tito podniky se starají o lidskost a uvědomují si, že tohle všechno zachováváme pro budoucí generace. Proto jsou jejich produkty vyrobené z ekologických a šetrných materiálů, například bavlna a bambus, přičemž většina z nich je v bio kvalitě.

Přesně víte, kde jsou vaše kalhotky, ponožky, vtipné kalhotky, legíny a mnoho dalších produktů vyrobené, z jakého materiálu, jakým způsobem a to vše je doplněno krásnými motivy. Dbejte tedy na to, od jaké společnosti výrobek kupujete a zda se drží zásady ekologické produkce.

Protože klíčem k záchraně je chovat se k svému oblečení zodpovědně již při výrobě. Dotýká se to i vás a budoucnosti, proto zachraňme budoucí generace za pomoci oblečení!

reklama
Související články
Veletrh vědy, největší vědecká akce v České republice, otevírá své brány široké veřejnosti. Ode dneška se v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude prezentovat více než 100 vědeckých pracovišť, firem i science center. Doprovodný program nabídne přednášky, workshopy nebo panelové diskuse. Třídenní akci pořádá Akademie věd ČR. Vstup je zdarma. Lákadly letošního, již sedmého […]
Jak poznat rozdíl mezi spermií potkana, myši i člověka? Chcete si vyzkoušet napsat své jméno husím brkem a v hlaholici? Jak vzniká epilepsie, Alzheimerova choroba, cukrovka nebo infarkt? A jak k nám hovoří stromy? To a mnohé další jsou lákadly letošního Veletrhu vědy. Svět vědy, výzkumu a nejnovějších technologií opět míří do Letňan. Největší populárně […]
Zájem o hamburgery z hrachoviny obarvené červenou řepou už opadává, fritovaní cvrčci a mouka z larev narážejí na těžko překonatelný faktor odporu. Novou nadějí, jak lidstvo uživit, se stávají potraviny přirozené, ale vzniklé z buněk v laboratoři. Říká se tomu celulární zemědělství. V belgickém Gentu si hýčkají Margaret. Je ocelová, výkonnosti špičkových dojnic sice zdaleka […]
Tým vědců z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR zveřejnil výsledky rozsáhlého výzkumu v oblasti veřejného zdraví – jeho cílem bylo mapování výskytu viru SARS-CoV-2 v prostředcích pražské hromadné dopravy, během pandemie COVID-19. Za tímto účelem zároveň vyvinul speciální biosenzory, jejichž využití přineslo nové poznatky v boji proti infekčním chorobám „Biosenzory se ukazují jako slibný nástroj […]
Masaryk, Beneš, Havel a… Kučera. Pouze tito čtyři Češi byli zvoleni do vysoce prestižní a elitní Americké filozofické společnosti. Společnost má aktuálně méně než 1000 členů, z toho jen 158 ze zahraničí, a oceňuje mimořádné úspěchy v oblasti matematiky a fyzikálních věd, biologických věd, společenských a behaviorálních věd, umění a humanitních věd a věcí veřejných. […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz