Domů     Technika
Unikátní prototyp trysky raketového motoru představuje Siemens na veletrhu v Brně
Martin Macourek 9.10.2019

Společnost BeAM, přední výrobce strojů v oblasti technologie DED (Directed Energy Deposition) pro aditivní výrobu, a globální technologická společnost Siemens oznámily své plány na další prohloubení jejich dosavadní úspěšné spolupráce.

To je založeno na úspěšném pilotování výrobku Sinumerik One, nové generace řídicího systému pro CNC stroje od společnosti Siemens.

Vizualizace řídicí jednotky Sinumerik ON

Jako „digital native“ je nový řídicí systém vybaven softwarem pro vytváření digitálních dvojčat, který podporuje bezproblémovou integraci hardwaru a softwaru. BeAM je první výrobce strojů, který vybavil aditivní výrobní stroj Modulo 250 – systémem Sinumerik One.

Siemens unikátní technologii představuje na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, který probíhá od 7. od 11. října. 2019. Letos je jeho hlavním tématem Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu.

Prototyp trysky raketového motoru od společnosti Siemens 

Simulace díky „digitálnímu dvojčeti“

Návštěvníci MSV mohou vidět, jak se simulace programu provádí na stroji pomocí softwaru Digital Twin of Production v softwaru NX Virtual Machine. Navíc si mohou skutečně sáhnout na unikátní exponát – prototyp trysky proudového motoru rakety, která vynáší družice na oběžnou dráhu vyrobený technologií DED.

„S využitím řídicího systému Sinumerik ONE dokáže obráběcí stroj BeAM Modulo 250 uzavřít smyčku v aditivním digitálním řetězci přemostěním virtuální simulace a reálné aditivní výroby. Otevírá to nové možnosti pro průmyslové zákazníky, kteří jsou připraveni integrovat technologii DED do svého hodnotového řetězce a optimalizovat jeho využití,“ vysvětluje Tomáš Duba, vedoucí obchodní jednotky Motion Control.

Softwarová technologie Siemens PLM se již léta používá v celosvětovém vesmírném průmyslu. Pomáhá zvýšit efektivitu, snížit náklady a zajistit úspěch kosmických misí

Virtuální model zkrátí vývoj

Výrobci obráběcích strojů si mohou s pomocí systému Sinumerik ONE virtuálně zmapovat celý proces vývoje a výrazně tak zkrátit fázi vývoje nových strojů a dobu potřebnou pro jejich uvedení na trh. Celkovou dobu uvedení do provozu zkrátí virtuální příprava celého procesu.

Virtuální model stroje pak otevírá výrobcům i pracovníkům obsluhy zcela nové možnosti: mohou důkladně prozkoumat nejrůznější koncepty a funkce strojů i ve chvíli, kdy ještě nemají k dispozici reálný hardware.

Realistická simulace zpracování umožní simulovat celé programování obrobků a nastavení a provoz stroje na počítači. I školení pracovníků může probíhat s použitím digitálního dvojčete namísto reálného stroje.

-kmi-

reklama
Související články
Na 3D tiskárnách se jednou budou tisknout celé obytné domy nebo lidské orgány. Zájemci o tuto klíčovou technologii by měli zbystřit, VŠB-TUO totiž jako jediná vysoká škola v Česku nabízí uchazečům studium zaměřené na aditivní technologie. Do nového programu Fakulty strojní se mohou hlásit už letos, a to od 13. září do 13. října. Fakulta […]
Byť je virtuální svět od toho reálného v mnohém odlišný, leccos však oba mají společného. Třeba to, že se v nich nepohybují jen slušní lidé, ale i zločinci, kteří pro zisk neváhají udělat cokoli. Třeba nešťastné internetové uživatele vydírat. Nedávný případ, ve kterém hlavní roli hráli počítačový vyděrač vybavený ruským virem Ryuk a nemocnice v […]
Agrovoltaice se blýská na lepší časy. Nově totiž bude ukotvená v zákoně a zemědělci nebudou muset volit, jestli půdu využijí na pěstování plodin, nebo na výrobu elektřiny. Počítá s tím novela zákona o ochraně zemědělského půdního fondu. Česko po vzoru západních států podpoří rozšíření obnovitelných zdrojů energie. Přispěje tak nejen k vlastní energetické nezávislosti, ale […]
Touhu zkrotit blesky zažehl v lidstvu s příchodem 20. století Nikola Tesla. Na jeho odkaz nyní navázali také čeští experti, kterým se podařilo odhalit nejdelší „kousek“ ve střední Evropě. Úspěch mezinárodního významu si na svůj „vrub“ připsali odborníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT a Akademie věd ČR. Společnými silami zachycený blesk dosáhl podle prvotních odhadů délky […]
Ve výrobních podnicích Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) využívají unikátní lakovací kabinu s nulovými emisemi využívající technologii rekuperace tepla a tepelných čerpadel. Tímto způsobem továrna snížila roční emise CO2 o 1 000 tun. Toyota je lídr ve výrobě automobilů s nízkými a nulovými emisemi, zároveň ale usiluje o co nejrychlejší dekarbonizaci výroby. Koncern odhaduje, že […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz