Dvojici amerických vědců se podařilo v Keni dokázat existenci pravěkého lva, jenž se po zemi procházel před 22 miliony lety. Tvor o velikosti větší než šavlozubý tygr (Machairodontinae) či medvěd lední (Ursus maritimus ) byl pojmenován jako Simbakubwa kutokaafrika..
Nancy Stevensová a Matthew Borths z univerzity v Ohiu původně pátrali po důkazech, jež by prokázaly existenci pravěkých lidoopů v oblasti Meswa Bridge. K nálezu kosterních pozůstatků velkého predátora došlo zcela náhodou v Národním muzeu v Keni.
Co bylo obživou simbakubwů? „Byli to výhradní masožravci. Jako tací měli pár nůžkovitých zubů, kterými dokázali účinně trhat maso. Jejich kořistí byli nejčastěji tehdejší velcí býložravci, např. pravěcí příbuzní dnešních slonů a hrochů,“ řekl Borths.
Za jejich vyhynutí mohly velké obměny klimatu způsobené pohybem světadílů a změnami oceánských proudů. Podle Borthse je nestabilní životní prostředí učinilo zranitelnými. Stejně jako někteří dnešní masožravci, např. lvi nebo lední medvědi, byli simbakubwové citliví na proměny klimatu.