Domů     .Top
Domácnost budoucnosti? Můžete ji začít budovat už nyní

komerční sdělení

To, jak vypadá domácnost běžného člověka, skvěle odráží stav společnosti, ve které se nachází. I když se v ledasčem podobaly, domácnost rodiny před padesáti lety byla úplně jiná než domácnost dnešní.

A jak bude vypadat domácnost za dalších padesát let? Přiblížit se k tomu můžete už teď..

Budoucnost domácnostní

Z pohledu dob minulých, kdy jste měli doopravdy doma na starost úplně všechno, je i současná domácnost „chytrá“. Pračka sama vypere prádlo, myčka umyje nádobí, varná konvice uvaří vodu. V porovnání s tím, jak domácnost budoucnosti projektují velké technologické firmy, je však starost o domácnost stále ohromná ztráta času pro člověka.

Proto přicházejí s novými a novými vizemi: Probudit se k hotovému šálku kávy? Chytré hodinky poznají, že vstáváte a dají pokyn kuchyňským spotřebičům. Zapomněli jste rozsvícené světlo? Hned jak za vámi zaklapnou dveře, všechna světla se automaticky vypnou, topení přestane topit a vše zase začne fungovat, až se budete blížit zpět.

A ty čtyři ovladače, které máte na stole a nikdy nevíte, který funguje na co? Ty už potřebovat nebudete. Veškeré věci v domácnosti bude možné ovládat hlasem pomocí hlasové asistentky či asistenta..

Začnete přizpůsobovat svou domácnost už nyní

S představami, jak budou domácnosti vypadat za pár desítek či stovek let, bychom mohli pokračovat do nekonečna. To, co je zajímavější, je způsob, jakým můžete k budování chytré, bezpečné a pohodlné domácnosti přispět už nyní:.

Pořiďte si centrální asistenční jednotku. Tu prodává více technologických gigantů, od Googlu až po Amazon, záleží jen na vašich preferencích. Počítejte ale s tím, že další prvky je pak lepší pořizovat od stejné značky, aby bylo vše kompatibilní.

Zprovozněte si chytré osvětlení, které bude reagovat na váš pohyb a které lze časovat a ovládat pomocí aplikace v telefonu či v tabletu.

Přidejte k osvětlení i inteligentní vytápění, jež vám ušetří značné finance za energie.

Na co si dát pozor při budování chytré domácnosti

Jakmile začnete do své domácnosti více investovat a propojovat její jednotlivé části, měli byste myslet také na bezpečnost. Investujte do kvalitního dveřního zabezpečení, přidat můžete detektory kouře či kamery, jejichž obraz lze sledovat také odkudkoli.

S tím, jak se věci čím dál tím víc propojují s internetem, byste měli směřovat vaši pozornost také k zabezpečení svého online světa. Aplikujte silná a odlišná hesla k jednotlivým službám a mějte přehled o tom, kdo zařízení používá.

Nehoda v takové domácnosti – ať už vlastní nepozorností, nepozorností sousedů nebo vinou zlodějů – je finančně mnohem náročnější. Jednotlivé zařízení jsou na sebe mnohem více vázaná a rozbije-li se jedno, můžete přijít i o funkčnost druhého.

Vždy je proto dobré mít sjednané adekvátní pojištění domácnosti, které pokryje všechna rizika, jež ve vaší oblasti hrozí.

U ČSOB Pojišťovny vám sjednání pojištění nezabere více než pár minut, vše zařídíte online, a i díky tomu získáte 10% slevu..

Související články
Působivá kolekce slabých, ale barevných kosmických objektů na tomto snímku je známá jako mlhovina Racek, protože svým vzhledem připomíná ptáka v letu. Útvar tvoří oblaky prachu, vodíku, hélia a malého množství těžších chemických prvků. Celá oblast je místem zrodu nových hvězd. Mimořádné rozlišení tohoto záběru pořízeného pomocí přehlídkového teleskopu ESO/VST odhaluje detaily jednotlivých astronomických objektů, […]
Zřejmě největší druh papouška v historii objevili australští paleontologové. Podle všech indicií dosahoval výšky až jednoho metru, vážil asi 7 kilogramů, nelétal a mohl se chlubit skutečně silným zobákem. Pták dostal pojmenování Heracles inexpectatus a doba jeho života je datována přibližně před 19 miliony lety. „Nový Zéland je dobře známý svými velkými nelétavými ptáky. Dominantní […]
Čeští egyptologové mají v brzké době v plánu tříměsíční výpravu do lokality Abúsír, kde chtějí pokračovat v průzkumu údolního chrámu faraona Niuserrea a okolí hrobky hodnostáře Ceje. Lucie Jirásková z Českého egyptologického ústavu FF UK řekla, že je v plánu také zpracování vykopaných předmětů. „V průběhu výzkumů není moc času na zpracování nálezů. Necháváme si na to tedy měsíc, kdy […]
Protože elektrokola nebývají úplně levnou záležitostí, je pro každého majitele nejdůležitější ze všeho kvalitní ochrana před krádeží. Toho si je dobře vědom i nizozemský výrobce kol VanMoof, který bez mrknutí oka tvrdí, že má tu nejlepší ochranu na světě. Skutečně nepřehání? Pokud se podrobněji podíváme na ochranu jejich elektrokol Electrified S2 a X2, pak je […]
Kriticky ohrožený sýček obecný letos významně posílil populaci díky velkému množství hrabošů. Teď pro něj malý hlodavec může být hrozbou. Zemědělci dostali povolení trávit hraboše plošně rozhozeným jedem. Od 5. srpna jim to umožňuje rozhodnutí Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) podřízeného ministerstvu zemědělství. Ornitologové varují, že v ohrožení je mnoho živočichů a především […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz