Studentský turnaj nápadů vyhrál detektor pravdy pro roboty – absolutním vítězem hackathonu se stal tým Student Dreamers, který představil řešení „Machine Guardian”, chytré krabičky plné čidel, která hlídá práci robotů. Odnáší si 100 000 Kč a příslib spolupráce..
Nejúspěšnější průmysloví hackeři České republiky o svém řešení říkají: „Tak nějak si všichni myslíme, že v budoucnosti stroje vyřeší všechno. Ale, jak ukazuje naše krabička, tak i roboty je potřeba hlídat.
Je to takový detektor pravdy pro roboty. Naše řešení dokáže odhalit včas problémy mechanických strojů v průmyslu a ušetřit tak miliony ve výrobě.”.
Na hackathonu bylo dále rozdáno sedm partnerských cen, které zahrnují výlet soukromým letadlem na veletrh Hannover Messe, stáž v největším výrobním závodě v ČR, možnost využít superpočítač či zapůjčení nejrychlejšího elektromobilu na světě.
Mezi výherce patří Tým Bublinky Bublinky za včasnou predikci řešení diagnostiky strojů „Machine Medic”, tým CyberDroneTechnology za nápad chytré mobilní aplikace pro údržbu výrobních zařízení, stáž pro pět vybraných účastníků hackathonu a juniorský tým BioS za odvahu postavit se ostříleným hackerům, tým Nerds za nápad webové a mobilní aplikace informující o stavu strojů a další.
Inovační studentský maraton věnující se internetu věcí (IoT), organizovaný předními průmyslovými společnostmi Česka, proběhl 8. – 9. března v prostorách Business Link v Praze. Akce se zúčastnilo celkem 19 týmů.
Za pouhých 24 hodin vypracovaly novátorská řešení ve výzvách jako „Zdokonal turbínu”, „Zrychli výrobu” nebo „Zoptimalizuj budovu”.
Hackathon je víkendová akce, jejímž cílem je na jedno místo sezvat talentované mladé lidi, kteří vypracují řešení konkrétního problému nebo s pomocí informačních technologií vytvoří nový produkt. Při práci účastníkům pomáhají odborní mentoři.
Společně pracují s reálnými daty z továren, výrobních závodů a jiných průmyslových provozů. Na podobném hackathonu se zrodilo například facebookové tlačítko „Like”.