Domů     .Top
Moderním interiérovým dekoracím vévodí fototapety

komerční sdělení

Uvažujete o tom, že byste váš interiér nějakým způsobem oživili? Není se čemu divit, pohledy na holé zdi nejsou zrovna optimální a mnozí lidé by si mohli dokonce myslet, že váš dům či byt působí zcela neobydleně a neútulně.

V současné době jsou alternativy pořízení různých interiérových doplňků takřka bezbřehé. Mezi všemi ovšem vynikají fototapety a samolepicí tapety. V čem vlastně spočívá jejich největší kouzlo?

Jednoduchá aplikace

Pamatujete si klasické tapety, které se běžně dávaly do bytů či domků? Možná ano a popravdě řečeno, jednalo se o hroznou záležitost. Vyrobeny byly z nekvalitního papíru a lepily se prostřednictvím lepidla, které spíše polepilo vás samotné než cokoli jiného.

U fototapety na zeď do domu je situace zcela odlišná. Bez problémů ji na stěnu nalepíte, a to během několika málo vteřin.

Mnohdy dokonce přímo disponuje lepicí plochou, takže není zapotřebí žádných případných lepidel a pojidel.

Hodí se kamkoli

Každopádně. Nikde není psáno, že musí být nutně pouze v obývacím pokoji. Současné fototapety se vyrábí ve spoustě variací určených přímo do konkrétní místnosti. Důkazem budiž kupříkladu fototapety dětských hrdinů či animovaných postaviček.

V dětském pokoji nadělají velkou parádu. Vynikající jsou ovšem třeba i 3D variace, případně neurčité motivy a abstrakce. Ty se nejvíce hodí do ložnice. Vynikající jsou také ryze přírodní motivy lesa či hor. Někdo má raději mořské břehy, jež bezpochyby můžete mít také.

Za minimální cenu hodně muziky

Motivy na fototapetách jsou skutečně pestré. I zdánlivě obyčejná samolepící tapeta na dveře dokáže oživit jakoukoli místnost.

Pokud si spočítáte celkovou cenu za několik fototapet, můžete si být jistí, že vás vyjdou na minimum peněz. Ve srovnání s klasickými obrazy jsou opravdu levné. Kvalitativně ale nijak nepokulhávají.

reklama
Související články
Působivá kolekce slabých, ale barevných kosmických objektů na tomto snímku je známá jako mlhovina Racek, protože svým vzhledem připomíná ptáka v letu. Útvar tvoří oblaky prachu, vodíku, hélia a malého množství těžších chemických prvků. Celá oblast je místem zrodu nových hvězd. Mimořádné rozlišení tohoto záběru pořízeného pomocí přehlídkového teleskopu ESO/VST odhaluje detaily jednotlivých astronomických objektů, […]
Zřejmě největší druh papouška v historii objevili australští paleontologové. Podle všech indicií dosahoval výšky až jednoho metru, vážil asi 7 kilogramů, nelétal a mohl se chlubit skutečně silným zobákem. Pták dostal pojmenování Heracles inexpectatus a doba jeho života je datována přibližně před 19 miliony lety. „Nový Zéland je dobře známý svými velkými nelétavými ptáky. Dominantní […]
Čeští egyptologové mají v brzké době v plánu tříměsíční výpravu do lokality Abúsír, kde chtějí pokračovat v průzkumu údolního chrámu faraona Niuserrea a okolí hrobky hodnostáře Ceje. Lucie Jirásková z Českého egyptologického ústavu FF UK řekla, že je v plánu také zpracování vykopaných předmětů. „V průběhu výzkumů není moc času na zpracování nálezů. Necháváme si na to tedy měsíc, kdy […]
Protože elektrokola nebývají úplně levnou záležitostí, je pro každého majitele nejdůležitější ze všeho kvalitní ochrana před krádeží. Toho si je dobře vědom i nizozemský výrobce kol VanMoof, který bez mrknutí oka tvrdí, že má tu nejlepší ochranu na světě. Skutečně nepřehání? Pokud se podrobněji podíváme na ochranu jejich elektrokol Electrified S2 a X2, pak je […]
Kriticky ohrožený sýček obecný letos významně posílil populaci díky velkému množství hrabošů. Teď pro něj malý hlodavec může být hrozbou. Zemědělci dostali povolení trávit hraboše plošně rozhozeným jedem. Od 5. srpna jim to umožňuje rozhodnutí Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) podřízeného ministerstvu zemědělství. Ornitologové varují, že v ohrožení je mnoho živočichů a především […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz