Před dvěma lety se do kosmu vydala americká sonda Osiris-Rex. Jejím cílem je planetka Benn, kde má získat vzorky a poté je dopravit zpět na Zemi. Nyní sonda pořídila první snímek planetky, ke které má namířeno..
Jak vznikl na naší planetě život? I na tuto otázku může podle vědců přinést odpověď sonda Osiris-Rex, kterou vypustila americká NASA. K planetce Benn by měla dorazit 3. prosince 2018. Po příletu k asteroidu stráví OSIRIS-Rex měsíc několika oblety kolem obou pólů a kolem rovníku Bennu ve vzdálenosti pohybující se mezi sedmi až 19 kilometry.
Přitom bude vybíráno místo, odkud budou vzorky sesbírány. K samotnému odběru dojde v červenci 2020. Poté se aparát vydá zpět k Zemi, ke které při průletu v září 2023 vyšle kapsli obsahující získané vzorky. Kapsle by měla přistát v Utažské poušti.
Stroj je velký zhruba jako osobní automobil a po dobu letu k asteroidu a zpět má urazit vzdálenost 6,5 miliardy kilometrů, tedy více, než kdyby letěla k nejvzdálenější planetě sluneční soustavy Neptunu.
Vědci si přejí zjistit, jaké horniny a chemické látky planetka obsahuje. Dopady podobných vesmírných těles v dávné minulosti pravděpodobně přinesly na Zemi organický materiál a vodu, které jsou nutné pro vznik života.