Pietní akce uložení jeho popela proběhne dnes ve Westminsterském opatsví v Londýně. Jeho popel bude uložen vedle takových vědců, jakým byli Charles Darwin a Sir Isaac Newton. Oficiálního rozloučení se zesnulým britským fyzikem se budou moci zúčastnit i cestovatelé v čase. Účast zájemcům z budoucnosti umožnila fyzikova rodina..
Foto: Westminsterské opatství
Hawkingova nadace totiž nepopírá možnost cestování v čase, respektive nikdo ji hodnověrně nevyvrátil. A tak mohli zájemci při registraci uvádět datum narození až do 31. prosince 2038. Tím navázali na zvyky britského teoretika.
Hawking totiž v roce 2009 umožnil cestovatelům v čase oslavit jeho narozeniny. Pozvánky na večírek ovšem rozeslal až několik dní po události. To že se ocitl na oslavě bez hostí, označil za experimentální důkaz nemožnosti cestovat v čase.
Poslední vědcova slova byla zakomponovaná do Vangelisovy skladby, která podle fyzikovy dcery Lucy nese poselství míru a naděje. Součástí obřadu bude i vysílání Hawkingova hlasu do vesmíru směrem k nejbližší černé díře (1A 0620-00).
O účast na oficiálním rozloučení požádalo během 1 dne 12 000 lidí z 50 zemí světa. Zúčastnit obřadu se ale bude moci jen tisícovka šťastlivců, které náhodně vylosuje Hawkingova rodina.
Foto: Wikipedia
Hawking je považovaný za nejvýraznějšího teoretického fyzika současnosti. Zemřel ve věku 76 let. Ve vědecké činnosti se zaměřil na vznik vesmíru, velký třesk nebo černé díry. I přes degenerativní onemocnění, které ho připoutalo na vozík své znalosti předával dál i široké veřejnosti.
Vysoce ceněná je především jeho populárně vědecká publikace Stručná historie času.