Domů     .Top
Technické vychytávky třetí generace
Marek Felt 28.12.2017

Německá automobilka Mercedes-Benz patří k nejznámějším prémiovým značkám. V nabídce se od roku 2004 objevuje model třídy CLS, jenž byl jako koncept pod označením C219 představen o rok dříve na frankfurtském autosalonu..

V dnešní době je mnohdy rozlišit od sebe jednu automobilovou značku od druhé. Mnohdy podobné konstrukce splývají a jen ti nejznalejší poznají rozdíl mezi jednotlivými vozy. Mercedes-Benz si však udržuje jedinečný design. A to je to, co mnohdy zájemce zaujme nejdříve.

Dominantou třetí generace sedanu-kupé CLS je robustní maska s velkým logem automobilky, která zdobí většinu modelových řad německého výrobce. Svažující se střecha není jen designovou vychytávkou. Cílem byla co nejaerodynamičtější karoserie. Součinitel odporu vzduchu má hodnotu 0,26 Cd.

Na své si přijdou nejen řidiči, kteří hledají pohodlí a luxus, ale také sportovně založení jedinci. Kromě standardního odpružení je možné využít Dynamic Body Control s tužším nastavením a režimy Comfort, Sport a Sport+.

Další možností je Air Body Control, který poskytne vzduchový podvozek s širokým spektrem nastavitelné tuhosti. K tomu je zapotřebí dodat, že přední náprava CLS je čtyřprvková a zadní pětiprvková.

CLS se bude nabízet výhradně s šestiválcovými řadovými motory. Základní varianta CLS 350 d 4MATIC poskytne 286 koní při 600 N.m. To je již celkem slušný výkon, i když jeho potenciál vynikne více na německých dálnicích, než na těch českých.

Vzhledem k výkonu je nízká kombinovaná spotřeba v podobě 5,6 litru na 100 kilometrů.

Vrcholová řada 450 4MATIC se pochlubí výkonem 270 kW, který půjde ještě krátkodobě zvýšit o dalších 16 KW. Výhodou je také úsporná funkce jízdy bez spalovacího motoru. Mercedes-Benz ji označil jako „plachtění“, a díky tomu dochází k nemalé úspoře paliva.

Motorové řady CLS sice na vzduch nejezdí, ale v kombinaci výkon/spotřeba patří k tomu nejlepšímu, co současný automobilový svět nabízí.

Související články
Působivá kolekce slabých, ale barevných kosmických objektů na tomto snímku je známá jako mlhovina Racek, protože svým vzhledem připomíná ptáka v letu. Útvar tvoří oblaky prachu, vodíku, hélia a malého množství těžších chemických prvků. Celá oblast je místem zrodu nových hvězd. Mimořádné rozlišení tohoto záběru pořízeného pomocí přehlídkového teleskopu ESO/VST odhaluje detaily jednotlivých astronomických objektů, […]
Zřejmě největší druh papouška v historii objevili australští paleontologové. Podle všech indicií dosahoval výšky až jednoho metru, vážil asi 7 kilogramů, nelétal a mohl se chlubit skutečně silným zobákem. Pták dostal pojmenování Heracles inexpectatus a doba jeho života je datována přibližně před 19 miliony lety. „Nový Zéland je dobře známý svými velkými nelétavými ptáky. Dominantní […]
Čeští egyptologové mají v brzké době v plánu tříměsíční výpravu do lokality Abúsír, kde chtějí pokračovat v průzkumu údolního chrámu faraona Niuserrea a okolí hrobky hodnostáře Ceje. Lucie Jirásková z Českého egyptologického ústavu FF UK řekla, že je v plánu také zpracování vykopaných předmětů. „V průběhu výzkumů není moc času na zpracování nálezů. Necháváme si na to tedy měsíc, kdy […]
Protože elektrokola nebývají úplně levnou záležitostí, je pro každého majitele nejdůležitější ze všeho kvalitní ochrana před krádeží. Toho si je dobře vědom i nizozemský výrobce kol VanMoof, který bez mrknutí oka tvrdí, že má tu nejlepší ochranu na světě. Skutečně nepřehání? Pokud se podrobněji podíváme na ochranu jejich elektrokol Electrified S2 a X2, pak je […]
Kriticky ohrožený sýček obecný letos významně posílil populaci díky velkému množství hrabošů. Teď pro něj malý hlodavec může být hrozbou. Zemědělci dostali povolení trávit hraboše plošně rozhozeným jedem. Od 5. srpna jim to umožňuje rozhodnutí Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) podřízeného ministerstvu zemědělství. Ornitologové varují, že v ohrožení je mnoho živočichů a především […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz