Cenzura a omezení užívání řady internetových stránek, je v Číně všudypřítomné. Wikipedie na rozdíl od Facebooku nebo Twitteru zatím dostupná je, i když je podle Číňanů poškozená cizími vlivy. Právě kvůli eliminaci „škodlivého obsahu“ Peking v příštím roce plánuje spustit vlastní internetovou encyklopedii..
V současné době mohou Číňané informace vyhledávat na Wikipedii či její čistě čínské obdobě Baidu Baike. Protože ale obě encyklopedie píší dobrovolníci, je jejich obsah státem neustále kontrolován a upravován.
Projekt nové encyklopedie poběží pod taktovkou státní společnosti China Publishing Group. Na rozdíl od Wikipedie budou obsah psát a spravovat odborníci. Do projektu je zatím zapojeno 20 000 expertů, kteří by měli do příštího roku, kdy bude encyklopedie spuštěna, vytvořit kolem 300 000 hesel.
Předlohou nové internetové encyklopedie je tištěná verze poprvé vydaná v roce 1993 a obnovená o 16 let později. Stejně jako její online následovnice je psaná tak, aby splňovala „čínské charakteristiky“.
Nová encyklopedie by se pak měla stát symbolem kulturního a technologického rozvoje země.
Podle studie z roku 2015 má Čína jednu z nejvíce internet omezujících politik na světě. V cenzuře je dokonce přísnější než Írán a Sýrie.