Domů     .Top
5 různých druhů obálek a jejich použití

komerční sdělení

Obálka je prvním dojmem o firmě, který si vytváří adresát při komunikaci prostřednictvím pošty. Podle druhu, velikosti a váhy zásilky vybíráme vhodné obálky – běžné, pevnější, speciální, v různých barvách a velikostech.

Pro hromadné rozesílání většího počtu zásilek lze využít cenově výhodné obálky a obchodní tašky z recyklovaného materiálu. Pro reprezentativní účely (pozvánky) se lépe hodí bílé obálky s vyšší gramáží.

Standardní obálky

Bílé obálky v různých velikostech jsou nejčastěji používaným typem obálek. Posílají se v nich dopisy, smlouvy a dokumenty, obvykle 1 – 3 papíry A4. Podle typu a velikosti se papíry do obálky skládají. Vybírat můžete z běžných obálek bez okének i s okénky, samolepicí nebo s navlhčovacím lepidlem. Podlouhlá obálka působí exkluzivněji, v případě, že má okénko, tak zase úředněji. V nabídce jsou i levnější obálky z recyklovaného papíru.

Speciální obálky

Pro cenné nebo jinak nestandardní dokumenty se využívají speciální obálky, nejčastěji bublinkové, různých velikostí. Další možností jsou kartonové nebo bezpečnostní, různých barev i velikostí. Speciální obálky jsou ze zvláštního luxusního papíru s ražbou plátna nebo plstěné jizvy, v barvě slonové kosti nebo s rozšířeným dnem.

Obchodní tašky

Obchodní tašky z pevného papíru s větší gramáží, s kartonem nebo textilní výstuží jsou určené pro zásilky, které vyžadují větší ochranu. Zabraňují přeložení dokumentu uvnitř, roztržení obálky, některé mají křížové dno, takže se do nich dá zabalit i několik knih nebo mnohastránkový dokument.

Otvírají se na kratší straně. V nabídce jsou tašky v barvě bílé nebo hnědé, s lepicí páskou, olizovací nebo bez lepidla.

Zásilkové obaly

Pro tištěné materiály, multimédia, knihy a podobně se hodí pevné kartonové obaly, které udrží obsah pohromadě a jsou méně náchylné k protržení, takže zásilku lépe ochrání. Kartonové zásilkové obaly se vyrábějí v několika velikostech – A5, A4, B4, C4, takže se dá vybrat obal zásilce na míru.

Dodejky a doručenky

„Obálky s pruhem“ jsou speciální obálky se samopropisovací klopou, kterou poštovní doručovatel odtrhne a vrátí zpět odesilateli. Nejčastěji je používají úřady pro doručování zásilek podle zákona 500/2004 Sb.

reklama
Související články
Působivá kolekce slabých, ale barevných kosmických objektů na tomto snímku je známá jako mlhovina Racek, protože svým vzhledem připomíná ptáka v letu. Útvar tvoří oblaky prachu, vodíku, hélia a malého množství těžších chemických prvků. Celá oblast je místem zrodu nových hvězd. Mimořádné rozlišení tohoto záběru pořízeného pomocí přehlídkového teleskopu ESO/VST odhaluje detaily jednotlivých astronomických objektů, […]
Zřejmě největší druh papouška v historii objevili australští paleontologové. Podle všech indicií dosahoval výšky až jednoho metru, vážil asi 7 kilogramů, nelétal a mohl se chlubit skutečně silným zobákem. Pták dostal pojmenování Heracles inexpectatus a doba jeho života je datována přibližně před 19 miliony lety. „Nový Zéland je dobře známý svými velkými nelétavými ptáky. Dominantní […]
Čeští egyptologové mají v brzké době v plánu tříměsíční výpravu do lokality Abúsír, kde chtějí pokračovat v průzkumu údolního chrámu faraona Niuserrea a okolí hrobky hodnostáře Ceje. Lucie Jirásková z Českého egyptologického ústavu FF UK řekla, že je v plánu také zpracování vykopaných předmětů. „V průběhu výzkumů není moc času na zpracování nálezů. Necháváme si na to tedy měsíc, kdy […]
Protože elektrokola nebývají úplně levnou záležitostí, je pro každého majitele nejdůležitější ze všeho kvalitní ochrana před krádeží. Toho si je dobře vědom i nizozemský výrobce kol VanMoof, který bez mrknutí oka tvrdí, že má tu nejlepší ochranu na světě. Skutečně nepřehání? Pokud se podrobněji podíváme na ochranu jejich elektrokol Electrified S2 a X2, pak je […]
Kriticky ohrožený sýček obecný letos významně posílil populaci díky velkému množství hrabošů. Teď pro něj malý hlodavec může být hrozbou. Zemědělci dostali povolení trávit hraboše plošně rozhozeným jedem. Od 5. srpna jim to umožňuje rozhodnutí Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) podřízeného ministerstvu zemědělství. Ornitologové varují, že v ohrožení je mnoho živočichů a především […]
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz