Fotografie má neopakovatelné kouzlo zachytit prchavý okamžik, který se ihned poté stává součástí minulosti. A tak i po letech si lze připomínat chvíle, které psaly dějiny.
Jednou z největších událostí 20. století bylo bezesporu přistání lidí na Měsíci. Od té chvíle se lidstvo nedostalo dále, než na nízkou oběžnou dráhu. Snímek ukazuje posádku Apolla 11 v karanténě při setkání s tehdejším americkým prezidentem Richardem Nixonem.
30. března 1981 byl ve Washingtonu spáchán neúspěšný atentát na tehdejšího amerického prezidenta Ronalda Reagana. Reagan, který byl v úřadu teprve 69 dnů, byl spolu s třemi dalšími osobami vážně postřelen Johnem Hinckleym, který hodlal svým činem vzbudit pozornost u herečky Jodie Fosterové.
Prezident Reagan sice utrpěl vážný průstřel plicního laloku, avšak díky rychlé lékařské pomoci se poměrně rychle uzdravil. Stal se tak, po Theodoru Rooseveltovi, v pořadí druhým americkým prezidentem, který přežil atentát provedený střelnou zbraní.
Kanadští vojáci hrají na improvizovaném kluzišti na zamrzlé řece lední hokej během korejské války (1952).
Největší obojživelná invazní operace v dějinách. Operace Overlord 6. června 1944.
Lze se kochat Invalidovnou, pocukrovaným kostelem Sacré Ceour, strohou La Madeleine a poté se ztratit v davu turistů před obrazem Mony Lisy v Louvre, ale symbolem Paříže je bezesporu Eiffelova věž. V roce 1887 však zdaleka ještě neměla současnou podobu.
Spojené státy byly pro Fidela Castra nepřítelem číslo 1. Přesto si v roce 1959 nenechal ujít možnost prohlédnout si Lincolnův památník ve Washingtonu.
Maradonova „Boží“ ruka ve čtvrtfinále fotbalového šampionátu v roce 1986. K neregulérnímu dosažení branky se v zápase proti Anglii, pouhé čtyři roky poté, co Britové a Argentinci svedli válku o Falklandy, argentický fotbalista přiznal až po letech.
Velitel americké okupační armády generál Douglas McArthur a japonský císař Hirohito při svém prvním vzájemném setkání v roce 1945.
Adolf Hitler na procházce s dcerou nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse Helgou v roce 1936.
Lyndon Johnson skládá prezidentskou přísahu v letadle Air Force One krátce poté, co se dozvěděl, že dosavadní americký prezident John F. Kennedy podlehl atentátu. Po jeho boku stojí Jacqueline Kennedyová.
Poslední snímek čínského komunistického diktátora Maa z roku 1976.
Marylin Monroe na návštěvě u amerických vojenských jednotek v Koreji v roce 1954.
Náčelník kmene Černonožců Mountain Chief – Ninastoko při rozhovoru ve fonografickém studiu v roce 1916.
Poslední snímek vynálezce Nikoly Tesly v roce 1943. Od roku 1939 žil Tesla až do své smrti v roce 1943 po newyorských hotelech. Zemřel sám, opuštěn a téměř zapomenut.
Polští uprchlíci v Íránu během druhé světové války.
Grigorij Rasputin, Hermogenes a Hieromonk Iliodor. Rasputinovi se podařilo proniknout až do carské rodiny, na kterou získal nemalý vliv. Hermogenes byl ultraortodoxní postavou pravoslavné církve a Hieromonk Iliodor vlastním jménem Sergej Trufanov byl mnichem a knězem.
Později však kněžskou dráhu opustil a zřekl se i pravoslaví. Snímek vznikl někdy kolem roku 1906.
Hlava sochy sovětského diktátora Josifa Stalina během protikomunistického povstání v Maďarsku v roce 1956.
Západoněmecký kancléř Willy Brandt klečí před pomníkem připomínajícím povstání ve varšavském ghettu.