Prvotní nastavení brýlí probíhá přes chytrý telefon, který s nimi komunikuje přes Bluetooth. V aplikaci si uživatel nastaví požadované parametry odpovídající jeho zraku a samotné přizpůsobování ohniskové vzdálenosti pak již probíhá automaticky.
Čočky v brýlích jsou vyrobeny z glycerinu, který je uzavřen mezi dvěma průhlednými flexibilními membránami. Řídící mechanika brýlí dokáže měnit tvar čočky, a tím i jejich ohniskovou vzdálenost posunem průzračného pístu na zadní straně čočky. Změna ohniskové vzdálenosti přitom u prototypu trvá pouhých 14 ms.
Toto řešení má nicméně proti bifokálním brýlím také jednu velkou nevýhodu. Ke změně zaostření musí uživatel natočit celou hlavu, aby senzor v brýlích detekoval sledovaný objekt. Pouhý pohyb očima nestačí.
V tuto chvíli existuje pouze objemný funkční prototyp chytrých brýlí. Jeho autoři však založili firmu, která má tuto technologii komercionalizovat. Lehčí a atraktivnější chytré brýle automaticky měnící své dioptrie by se podle nich mohly objevit na trhu do tří let.