Do domácího tisku fotografií se můžete pustit i s tiskárnou v cenové relaci cca 3 000 Kč. Díky velkému množství volně dostupných programů si fotky můžete upravit dle vlastní libosti a následně si je zvěčnit. Stejně jako u všeho ostatního, i zde pak budete mít radost z vlastní tvorby….
1. Nikdy neupravujte „originální“ fotografii
Mohli byste pak litovat toho, že se Vám na jednu stranu nelíbí změny, které jste provedli, a na druhou stranu, nemáte možnost návratu k původní verzi obrázku. Vždy si vytvořte kopie jednotlivých fotografií a upravujte tyto kopie.
Zdroj infografiky: Tisknulevne.cz
2. Monitor vs. realita
Stát se Vám to může jak při tisku fotografií u odborníka, tak při domácím tisku. Méně kvalitní monitory nejsou schopny věrohodně vykreslit všechny kontrasty. Vytištěná fotografie tak může vypadat jinak než obrázek na monitoru.
Z tohoto důvodu je vhodné nejdříve vytisknout menší počet fotografií a teprve poté, co si potvrdíte, že jste spokojeni s finálním vzhledem, pusťte se do dalšího tisku.
3. Upravte nastavení tiskárny
Už tiskárny v cenové hladině od 3 000 Kč umí pracovat s tzv. režimem tisku fotografií, který je určen právě k domácímu tisku vzpomínek z dovolené. Tiskárny v tomto režimu použití k tisku větší množství náplně, aby věrohodně vykreslily všechny detaily. Režim tisku fotografií lze zpravidla aktivovat přímo v nastavení tisku software, který pro úpravu a následní tik používáte (stejně tak režim tisku fotografií najdete v nastavení tisku v „běžných“ kancelářských aplikacích).
4. Investujte do kvalitního fotopapíru
Kvalitní fotopapír je polovina úspěchu při domácím tisku fotografií. Díky fotopapíru fotografie získají správné barvy a na „omak“ budou k nerozeznání od fotografií vytištěných u profesionála.
5. Tiskněte za příznivé ceny díky alternativním náplním
Náklady na domácí tisk fotografií můžete snížit díky tzv. alternativním náplním, které Vám, v porovnání s těmi originálními, nabízí cca 60% úsporu nákladů při zachování kvality tisku a výtěžnosti tiskárny.
Samozřejmě, mezi jednotlivými „neznačkovými“ náplněmi jsou obrovské rozdíly, viz infografika výše.