Domů     .Top
Na spojení studia a praxe je kladený stále větší důraz

komerční sdělení

Není nic neobvyklého, že je v současné době kladený důraz na dostatečné vzdělání, kterého by měl dosáhnout každý, kdo na to má vlohy. Samozřejmě teorie není všechno a tak je stále více viditelná snaha o to, propojit teoretické vzdělání s tím praktickým.

Je jasné, že s teorií mnoho lidí problémy obvykle nemá. A to už proto, že se jí stačí jenom naučit, tak i proto, že si často mohou nechat od odborníka vypracovat rigorózní práci, a tu už jenom obhájit.

Tato cesta však může znamenat, že v rámci teoretických znalostí bude konkrétní absolvent dokonalý, ale z hlediska těch praktických nepoužitelný. I proto je při vzdělání kladen důraz na praxi stále více.

Školy se snaží modernizovat

Už to není jenom důraz na kvalitní a moderní učebny, kde je žákům teorie vlévána do hlav. Nesmíme zapomínat také na to, že mnoho škol dnes neváhá investovat také do moderních prostorů pro výuku. Jsou to například četné laboratoře, kde si lze poznatky ověřit v praxi, stejně jako je zde možné vést praktické ověřování daných postupů, stejně jako navrhovat nové postupy. Příkladem mohou být obory, jako je:.

•    Fyzika

•    Chemie

•    Biologie

Samozřejmě se nejedná o jediné směry, jelikož převézt teorii do praxi lze dnes i různými jinými způsoby. Žáci tak mohou využívat astronomické dalekohledy, stejně jako celou řadu jiných pomůcek, které jim samotné vzdělání usnadní.

I to je směr, který dnes není na školách ničím výjimečný, jelikož řada z nich disponuje malou soukromou hvězdárnou.

Důraz na povinnou praxi

Druhým směrem, který je dnes velmi propagovaný, je důraz na povinnou praxi. A to znamená nutnost kromě teoretické výuky absolvovat část školního roku v určité firmě. A to za účelem zjištění toho, jak to zde funguje a jak je možné danou teorii využít v praxi.

Odborně se tento pojem nazývá stáž. Často musí studenti dokonce přijít i na různé inovace, které firmě pomohou k lepšímu vývoji. Ty mohou být podkladem i pro různé závěrečné práce, na které stačí kvalitní cartridge, tisk a odevzdání a následné obhájení.

Samozřejmě zde se bavíme už o odbornějších pozicích. Na klasickém modelu praxe jde především o tom, že student u dané firmy pracuje.

Výchova samotnými firmami

Jeden z nejvíce doporučovaných směrů poslední doby. Je velmi podobný, jako samotná povinná praxe. Pouze s tím rozdílem, že si studenty vychovává konkrétní firma, u které po ukončení studia nastoupí. Získávají tak praxi po celou dobu studia, a to s ohledem na to, na jaké pozici v budoucnu budou pracovat.

Díky tomu mohou mít znalosti jak teoretické, tak samozřejmě i potřebné znalosti z praktické sféry. A to přímo aplikovatelné na pracovním místě, tedy na pracovní pozici, na které započnou svou kariéru. Tento směr výuky dnes rozhodně patří mezi ty nejlepší možné, jaké vůbec existují.

Předchozí článek
Další článek
Související články
Působivá kolekce slabých, ale barevných kosmických objektů na tomto snímku je známá jako mlhovina Racek, protože svým vzhledem připomíná ptáka v letu. Útvar tvoří oblaky prachu, vodíku, hélia a malého množství těžších chemických prvků. Celá oblast je místem zrodu nových hvězd. Mimořádné rozlišení tohoto záběru pořízeného pomocí přehlídkového teleskopu ESO/VST odhaluje detaily jednotlivých astronomických objektů, […]
Zřejmě největší druh papouška v historii objevili australští paleontologové. Podle všech indicií dosahoval výšky až jednoho metru, vážil asi 7 kilogramů, nelétal a mohl se chlubit skutečně silným zobákem. Pták dostal pojmenování Heracles inexpectatus a doba jeho života je datována přibližně před 19 miliony lety. „Nový Zéland je dobře známý svými velkými nelétavými ptáky. Dominantní […]
Čeští egyptologové mají v brzké době v plánu tříměsíční výpravu do lokality Abúsír, kde chtějí pokračovat v průzkumu údolního chrámu faraona Niuserrea a okolí hrobky hodnostáře Ceje. Lucie Jirásková z Českého egyptologického ústavu FF UK řekla, že je v plánu také zpracování vykopaných předmětů. „V průběhu výzkumů není moc času na zpracování nálezů. Necháváme si na to tedy měsíc, kdy […]
Protože elektrokola nebývají úplně levnou záležitostí, je pro každého majitele nejdůležitější ze všeho kvalitní ochrana před krádeží. Toho si je dobře vědom i nizozemský výrobce kol VanMoof, který bez mrknutí oka tvrdí, že má tu nejlepší ochranu na světě. Skutečně nepřehání? Pokud se podrobněji podíváme na ochranu jejich elektrokol Electrified S2 a X2, pak je […]
Kriticky ohrožený sýček obecný letos významně posílil populaci díky velkému množství hrabošů. Teď pro něj malý hlodavec může být hrozbou. Zemědělci dostali povolení trávit hraboše plošně rozhozeným jedem. Od 5. srpna jim to umožňuje rozhodnutí Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) podřízeného ministerstvu zemědělství. Ornitologové varují, že v ohrožení je mnoho živočichů a především […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz