Solar Impulse 2 pokračuje ve své cestě okolo světa. Letadlo poháněné pouze solární energií vzlétlo z Mezinárodního letiště Jamese Coxe v Daytoně v americkém Ohiu, na již třináctou etapu své cesty. Do jeho kokpitu usedl Švýcar Bertrand Piccard.
Cílem etapy měřící 750 km byl zvolen region Lehigh Valley v Pensylvánii. Další zastávkou v pořadí je New York, poté již bude následovat přelet přes Atlantik. Rozhodnout, kdy se na cestu vydat, bude velmi složité.
Pomalu se pohybující ultralehké letadlo potřebuje pro bezpečný let správné povětrnostní podmínky. Důležitá je také doba trvání denního světla.
Letoun sestrojili švýcarští piloti a vynálezci André Borschberg a Bertrand Piccard. Cestu okolo světa bez kapky benzínu zahájili v loňském roce v Abú Zabí, přičemž v kokpitu se střídají. Zatím nejdelší část cesty, přelet západního Pacifiku, měřila 8 924 km.
Solar Impulse během letu z Japonska na Havajské ostrovy strávil ve vzduchu 4 dny a 21 hodin, což je doba, která v historii letectví nemá obdoby.
Solar Impulse 2 je poháněn čtyřmi motory, které získávají energii z lithiových baterií. Solární panely (celkem 17 248 fotovoltaických článků) pokrývají obrovská křídla, jejichž rozpětí činí neskutečných 72 metrů.
Pro porovnání více než tři sta tunový Boeing 747 má rozpětí křídel 68,5 metru. Jednomístné letadlo má přitom zhruba stejnou hmotnost jako větší automobil, 2,5 tuny.