Budoucnost ochrany před kulkami by mohla představovat kompozitní kovová pěna (Composite metal foam – CMF), kterou vyvinuli američtí vědci z North Carolina State University. Kompozitní kovová pěna je vyrobená metodou práškové metalurgie a obsahuje spoustu kulových dutinek.
Svými vlastnostmi předčí dnes používané kovové pláty a navíc díky menší hustotě a váze může najít uplatnění i u v neprůstřelných vestách pro osobní ochranu.
Z pěny vyrobili vědci pancíř, který se skládal ze tří vrstev. Svrchní keramickou vrstvu tvořil odolný karbid boru. Pod ní byla vrstvu kompozitní kovové pěny silná necelých25 milimetrů a vespod byla vrstva z kevlaru nebo z hliníku 7075.
vědci testovali pancíř pomocí speciálních kulek na prorážení pancíře M2 ráže 7.62 milimetrů s délkou 63 milimetrů a typu M80 ráže 7.62 milimetrů s délkou 51 milimetrů. Vyboulení pancíře po nárazu kulky nepřesáhlo 8 milimetrů.
Americký národní standard přitom dovoluje vnitřní vyboulení až 44 milimetrů. Kulky se navíc při dopadu často rozpadly na prach nebo drobné úlomky.