Domů     .Top
Nanokrystaly ve službách Samsung SUHD
Pavel Šmejkal
od Pavel Šmejkal 18.11.2015

https://www.youtube.com/watch?v=joRIlEvmOwA

Společnost Samsung Electronics je celosvětově jedničkou mezi výrobci televizorů. Jedním z hmatatelných důkazů jsou nejnovější zakřivené televizory SUHD, které mají obraz s nejširší barevnou škálou a nejvyšším kontrastem na trhu.

Hlavní zásluhu na tom má technologie nanokrystalových polovodičů, kterou pro své televizory Samsung vyvíjel několik let. Výrobou nejlepších televizorů to však pro Samsung nekončí. V oblasti televizorů podporuje například rozšiřování UHD obsahu a zavádění Internetu věcí..

reklama

Televizory Samsung SUHD mají moderní prohnutou obrazovku, čtyřikrát větší rozlišení než Full HD televizory a nespočet chytrých funkcí Smart TV, včetně ovládání hlasem. Už to je dostatečný důvod k obdivu, ne však pro Samsung.

Rozhodl se nenechat nikoho na pochybách o svých kvalitách a pro SUHD televizory vyvinul zcela nový panel s technologií Nano Crystal. Díky tomu si diváci užijí věrněji a přesněji reprodukované barvy, kterých je ve srovnání s klasickými LED TV 64krát více.

Kouzlo prohnutí

Prohnutý tvar televizoru není výmyslem nekonformního designéra, ale má vliv na zážitek ze sledování. Diváci sledují obsah na obrazovce v nejvyšší kvalitě, i když nesedí přímo naproti ní, navíc zakřivení obrazovky navozuje dojem takřka třetího rozměru.

reklama

To je zásluhou technologie Auto Depth Enhancer, která zobrazuje různé úrovně hloubky a kontrastu pro měnící se oblasti a objekty na obrazovce.

Zdokonalení obrazu

I „obyčejné“ televizní vysílání si diváci s SUHD TV užijí do nejmenšího detailu díky funkci remasterování obsahu. Nejenže tato funkce převádí obraz na rozlišení UHD, ale také ještě vylepšuje podání barev a automaticky analyzuje jeho jas.

Ve výsledku tak má mnohem bohatší stíny a světlé části jsou 2,5krát jasnější než na běžných televizorech. A aby bylo na co koukat, podílel se Samsung na vzniku UHD aliance, která podporuje rozvoj UHD obsahu.

reklama

Nedávno uzavřel Samsung spolupráci například s hollywoodským studiem 20th Century Fox nebo poskytovatelem „hráčských služeb“ Gamefly.

Smart TV se potkává s IoT

Co nejlepší kvalita obrazu byla a stále je středobodem výrobců televizorů. Samsung navíc přibírá další cíl, a to ještě vylepšit své televizory pomocí Internetu věcí (IoT). Co nás tedy čeká? Televizor může být například rodinným komunikačním nástrojem.

Maminka mu oznámí, že večeře je již hotová, a ten to prostřednictvím audio systému nainstalovaného v domě vyřídí ostatním členům rodiny. Televizor může také kontrolovat okolní spotřebiče, jako jsou dětská chůvička, pračka nebo zvonek u dveří, ovládat žaluzie, osvětlení…Fantazii se jednoduše meze nekladou, alespoň ne v Samsungu.

Více informací o Samsung SUHD naleznete na www.samsung.cz

PR

reklama
Související články
Působivá kolekce slabých, ale barevných kosmických objektů na tomto snímku je známá jako mlhovina Racek, protože svým vzhledem připomíná ptáka v letu. Útvar tvoří oblaky prachu, vodíku, hélia a malého množství těžších chemických prvků. Celá oblast je místem zrodu nových hvězd. Mimořádné rozlišení tohoto záběru pořízeného pomocí přehlídkového teleskopu ESO/VST odhaluje detaily jednotlivých astronomických objektů, […]
Zřejmě největší druh papouška v historii objevili australští paleontologové. Podle všech indicií dosahoval výšky až jednoho metru, vážil asi 7 kilogramů, nelétal a mohl se chlubit skutečně silným zobákem. Pták dostal pojmenování Heracles inexpectatus a doba jeho života je datována přibližně před 19 miliony lety. „Nový Zéland je dobře známý svými velkými nelétavými ptáky. Dominantní […]
Čeští egyptologové mají v brzké době v plánu tříměsíční výpravu do lokality Abúsír, kde chtějí pokračovat v průzkumu údolního chrámu faraona Niuserrea a okolí hrobky hodnostáře Ceje. Lucie Jirásková z Českého egyptologického ústavu FF UK řekla, že je v plánu také zpracování vykopaných předmětů. „V průběhu výzkumů není moc času na zpracování nálezů. Necháváme si na to tedy měsíc, kdy […]
Protože elektrokola nebývají úplně levnou záležitostí, je pro každého majitele nejdůležitější ze všeho kvalitní ochrana před krádeží. Toho si je dobře vědom i nizozemský výrobce kol VanMoof, který bez mrknutí oka tvrdí, že má tu nejlepší ochranu na světě. Skutečně nepřehání? Pokud se podrobněji podíváme na ochranu jejich elektrokol Electrified S2 a X2, pak je […]
Kriticky ohrožený sýček obecný letos významně posílil populaci díky velkému množství hrabošů. Teď pro něj malý hlodavec může být hrozbou. Zemědělci dostali povolení trávit hraboše plošně rozhozeným jedem. Od 5. srpna jim to umožňuje rozhodnutí Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) podřízeného ministerstvu zemědělství. Ornitologové varují, že v ohrožení je mnoho živočichů a především […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz