Šestnáctiletá studentka objevila v jihozápadní Francii zub, který je starý asi 560 000 let. Jedná se o velmi opotřebovaný dolní řezák dospělého jedince. Zda jde o muže nebo o ženu nelze určit. Podle paleoantropoložky Amelie Vialletové jde o významný nález, vzhledem k tomu, že z daného období je evropských fosilií pouze několik.
Nález pochází z lokality v jeskyni Arago poblíž vesnice Tautavel, kde archeologické práce probíhají už více než 50 let. Ze stejné lokality pochází z kosterní pozůstatky Tautavelského muže – jedince patřícímu pravděpodobně ke druhu Homo erectus z období před 450 000 lety.
Podle ostatních nálezů z jeskyně (koní, sobů a bizonů), žil majitel zubu během studeného a suchého období. Nález patří mezi nejstarší pozůstatky člověka v Evropě. Potvrzené prvenství zatím patří fosiliím druhu Homo heidelbergensis starým 600 000 let.
Tento člověk je považován za předka neandertálce. Podle odborníků je velice pravděpodobné, že nově nalezený zub patří stejnému druhu. Heidelberský člověk je charakteristický velkou mozkovnou a robustními kostmi lebky.
Z dolní části těla se zatím dobře zachovalé fosilie nenašly, zcela tak chybí povědomí o tom, jak vypadaly horní i dolní končetiny a pánevní kosti. Vědci nyní doufají, že jeskyne Arago vydá další díly skládanky.