Při ulici K Vystrkovu v pražských Modřanech archeologové nalezli osídlení, které spadá do období 13. až 11. století před Kristem. Vědci prozkoumali více než 500 objektů. Většinou se jedná o zahloubené zásobní jámy, pece a nadzemní stavby.
Největším zdrojem nálezů jsou právě jámy, ty se po svém zániku zaplnily zeminou a sídlištním odpadem, který je nyní zdrojem poznání života lidí z doby bronzové.
Mezi nálezy jsou především zlomky keramických nádob, zvířecí kosti, hliněné části stěn domů a opracované kameny, zejména drtidla na obilí a sekerky. Mezi objevenými předměty je i několik kompletních keramických nádob.
Nálezy budou po ošetření a vyhodnocení předány do sbírek Muzea hlavního města Prahy, kde si je bude moci prohlédnout veřejnost.
Prostor archeologického výzkumu v areálu bývalého cukrovaru představuje poslední souvislou plochu nezničenou předchozími lidskými aktivitami. Podle vědců se jednalo o příjemné místo pro život, tehdy písčitý vltavský břeh byl porostlý smíšeným lesem s mnohými mýtinami, na kterých byly osady s drobnými políčky. Blízkost Vltavy také zajišťovala rybolov a dostatek vody.