Domů     .Top
Jeden telefon pro více čísel? Jde to
21. století 12.7.2012

Studentka Masarykovy univerzity v Brně Jana Malinovská přišla s unikátním projektem Bluetooth SIM Extender (BTSe), se kterým se stala vítězkou univerzitní technologické soutěže Technology Cup 2012. Předmětem nápadu, inovace, je zařízení, které umožní k jednomu telefonu aktivně připojit více externích SIM karet.

Využití si zařízení najde u uživatelů chytrých telefonů, kteří jsou nuceni využívat další telefon (například pracovní). Zařízení může obsahovat dva sloty pro SIM karty a skrze Bluetooth bude připojeno k hlavnímu telefonu.

V případě, že bude někdo volat na číslo SIM karty v modulu, tak se připojí k hlavnímu mobilu (smartphone) a hovor bude probíhat skrze jeho HW. Výhodou je, že modulu stačí pouze malý display pro zadání PIN kódu a pro indikaci baterie.

Zbylé plochy budou pokrývat solární články. Modul nebude mít velkou spotřebu (tu tvoří u mobilních telefonů hlavně display), díky tomu by mělo stačit solární dobíjení (probíhá nepřetržitě). Nestane se Vám tedy, že byste šli do práce s nenabitým telefonem. Navíc.

by mělo jít k modulu připojit i dobíjecí kabel pro smartphone uživatele a využít solární články v modulu pro dobití i druhého telefonu.

Hlavní ocenění v rámci Technology Cupu 2012, společné první a druhé místo,  získali výše zmíněná Jana Malinovská a František Novák z Vysokého učení technického v Brně s originálním architektonickým návrhem Bioplynové stanice Telč.

Zvláštní ocenění získal Aleš Vyk z Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava za progresívní řešení v oblasti elektronické publikace.

„Technology Cup dává studentům příležitost uplatnit jejich unikátní neotřelé nápady a řešení, získat kontakt na výrobní společnosti, stáže, lepší podmínky pro další výzkumnou práci. Stejně tak je ale prospěšný podnikům, jež se seznámí s mladými talenty, které budou možná v budoucnu zaměstnávat,“ říká šéf pořádajícího CVVI JUDr. Jan Rakušan. Hlavními komerčními partnery projektu jsou společnosti ETA, Saab a Panasonic.

František Novák a Jana Malinovská se podělili o hlavní cenu 100 000 Kč. Aleši Vykovi věnoval partner projektu, společnost Panasonic, plazmový televizor TX-P42GW30 s úhlopříčkou 106 cm. Soutěžící, kteří se umístili na prvních třech místech v jednotlivých soutěžních kategoriích, obdrželi od pořadatelů bezplatné služby vědeckotechnického parku v hodnotě 30 000 Kč, jež mohou využít například.

pro rozjezd vlastního podnikání.

„Účast v Technology Cupu pro mě znamená ohromné povzbuzení v dalším studiu,“ říká Jana Malinovská. „Budu si teď víc věřit a zároveň mám chuť vymýšlet další inovace.“

Společný projekt CVVI a partnerských univerzit z Prahy a Brna byl spuštěn v loňském roce, kdy zaznamenal mezi studenty technických univerzit značný ohlas. Tomáš Svoboda z brněnského VUT, který první ročník soutěže vyhrál, mohl díky Technology Cupu rozpracovat svůj projekt unikátního rentgenového přístroje SCIOX do podoby funkčního modelu.

„Technology Cup mi umožnil pokračovat v započatém výzkumu a využít zázemí výzkumného týmu společnosti CVVI,“ říká Svoboda.

Vítězem kategorie Návrh vědeckotechnického parku Milovice se stala Jana Švantnerová z VUT Brno s prací na téma Návrh interiéru VTP Milovice. V kategorii Návrh vědeckotechnického parku Vysočina se na prvním místě umístil František Novák z VUT Brno se svojí výše zmíněnou prací na téma Bioplynová stanice Telč.

Nejúspěšnější v kategorii Bezpečnostní studie objektu, sponzorované společností Saab, byly práce Luboše Kučery z Vysoké školy Karla Engliše v Brně a Marka Tichého z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V kategorii Strojírenství, ICT a přírodní vědy se nejlépe umístila v úvodu popsaná práce Jany Malinovské z MU v Brně.

Cenu za nejlepší středoškolskou práci si odnesly Kristýna Hladká a Nikola Gruntorádová za svoji práci o vývoji nové koncepce clonek pro scintilační detektor.

– TZ univerzitní technologické soutěže Technology Cup –

Související články
Vesmír 8.8.2019
Působivá kolekce slabých, ale barevných kosmických objektů na tomto snímku je známá jako mlhovina Racek, protože svým vzhledem připomíná ptáka v letu. Útvar tvoří oblaky prachu, vodíku, hélia a malého množství těžších chemických prvků. Celá oblast je místem zrodu nových hvězd. Mimořádné rozlišení tohoto záběru pořízeného pomocí přehlídkového teleskopu ESO/VST odhaluje detaily jednotlivých astronomických objektů, […]
Zřejmě největší druh papouška v historii objevili australští paleontologové. Podle všech indicií dosahoval výšky až jednoho metru, vážil asi 7 kilogramů, nelétal a mohl se chlubit skutečně silným zobákem. Pták dostal pojmenování Heracles inexpectatus a doba jeho života je datována přibližně před 19 miliony lety. „Nový Zéland je dobře známý svými velkými nelétavými ptáky. Dominantní […]
Čeští egyptologové mají v brzké době v plánu tříměsíční výpravu do lokality Abúsír, kde chtějí pokračovat v průzkumu údolního chrámu faraona Niuserrea a okolí hrobky hodnostáře Ceje. Lucie Jirásková z Českého egyptologického ústavu FF UK řekla, že je v plánu také zpracování vykopaných předmětů. „V průběhu výzkumů není moc času na zpracování nálezů. Necháváme si na to tedy měsíc, kdy […]
Protože elektrokola nebývají úplně levnou záležitostí, je pro každého majitele nejdůležitější ze všeho kvalitní ochrana před krádeží. Toho si je dobře vědom i nizozemský výrobce kol VanMoof, který bez mrknutí oka tvrdí, že má tu nejlepší ochranu na světě. Skutečně nepřehání? Pokud se podrobněji podíváme na ochranu jejich elektrokol Electrified S2 a X2, pak je […]
Příroda 7.8.2019
Kriticky ohrožený sýček obecný letos významně posílil populaci díky velkému množství hrabošů. Teď pro něj malý hlodavec může být hrozbou. Zemědělci dostali povolení trávit hraboše plošně rozhozeným jedem. Od 5. srpna jim to umožňuje rozhodnutí Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) podřízeného ministerstvu zemědělství. Ornitologové varují, že v ohrožení je mnoho živočichů a především […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz