Z ohromujícího čísla účastníků bylo vybraným vědcům umožněno prezentovat výsledky své práce. V rámci sympózia byli z necelých dvou stovek nejnadějnějších vědců do 40 let vybíráni ti s nejkvalitnějšími výzkumnými projekty.
Jednou z padesáti mladých vědců, kteří byli oceněni za kvalitu své práce, je i doktorka Daniela Šmejkalová, která společně se svými spolupracovníky v laboratořích společnosti Contipro zkoumala toxicitu rozpadových produktů vzniklých při nejčastějším způsobu přípravy nízkomolekulární kyseliny hyaluronové.
Nízkomolekulární kyselina hyaluronová je jedním z nejnadějnějších kandidátů například na výrobu nosičů pro cílenou distribuci léků na rakovinu. Proto je eliminace možných toxických příměsí u této látky klíčová pro její další využití v medicíně.
„Už jen to, že jsme s kolegou prezentovali na této nejvýznamnější konferenci je velkým úspěchem, protože příspěvky jsou posuzovány odbornou komisí a přijaty jsou jen ty nejlepší,“ uvádí ke svému úspěchu doktorka Šmejkalová z české firmy Contipro, která patří v oblasti chemie kyseliny hyaluronové ke světové špičce.
Hodnotitelem, který uděloval ceny za prezentace, byl prestižní vědecký časopis Biomaterials, který pokrývá vědecké a medicínské aplikace biomateriálů.