Francouzsko-německý tým vedený mladou vědkyní Cornelií Meinertovou, provedl zajímavý experiment: stvořil v laboratoři minikometu v podmínkách, jaké panují ve vesmíru. V teplotě kolem -200 oC a ve vzduchoprázdnu stvořili ledovou kouli, na kterou umístili různé prvky, jako fluorid hořečnatý, vodu, čpavek a metanol, které navíc ozářili ultrafialovými paprsky, tedy tak, jak by na ně ve volném vesmírném prostoru působilo Slunce.
Po deseti dnech zjistili to, co se doposud vlastně jen tušilo: na povrchu minikomety se vytvořilo několik mikrogramů umělých organických látek. Pomocí nejmodernější techniky výzkumníci identifikovali na 26 druhů aminokyselin, z nichž jedna obsahuje složení, které je základem pro peptidové nukleové kyseliny (PNA), tedy předchůdce deoxyribonukleové kyseliny (DNA), která je nositelkou genetické informace prakticky všech organismů.
Tým pracující na francouzském výzkumném ústavu CNRS tak přinesl nové důkazy o tom, že život na Zemi pochází z vesmíru. To, že první molekulární struktury života se vytvořily v mezihvězdném a kometovém prostoru ještě předtím, než se prostřednictvím padajících meteoritů a komet dostaly na povrch Země, se už tuší více než 40 let – první aminokyseliny byly zjištěny na meteoritech už v 60. letech, ale vědci si dlouho nebyli jistí, zda si je kameny donesly z vesmíru či se s nimi dostaly do kontaktu až po dopadu na Zemi.