Loňský rok byl úspěšný, alespoň co do objevu Kalifornské Akademie věd. Ta v uplynulém roce kromě jiného hledala nové druhy zvířat.
Součty za rok 2011 jsou na světě: loni se na světě objevilo 140 nových druhů. Nejzajímavějším objevem jsou čtyři nové druhy žraloků.
První z objevených žraloků byl vizuálně fascinující pilonos. Trpasličí Pristiophorus nancyae byl náhodně zachycen do vlečné sítě v hloubce 490 metrů v Mozambiku.Stal se tak teprve sedmým druhem žraloka pilonose, který je znám vědě.
Predátor má dlouhý, zuby posetý čumák, kterému se odborně říka rostrum neboli ozubený rypec. Pilonos jej používá jako meč – při lovu jím švihá do hejna ryb. Žraloci řádu Pristiophoriformes (pilonosi) mívají dvě hřbetní ploutve.
Rod Pristiophorus má pět žaberních otvorů. Žijí v hloubce 40 m a níže. Typické je střídání malých.
a velkých zubů.
Kromě pilonosa se objevil také nový druh takzvaného andělského žraloka z čeledi polorejnokovitých. Nový druh dostal jméno Squatina caillieti a byl objeven v hloubce 370 metrů u Filipín, kde žije na písečném dně, částečně zahrabán. Poslední dva nově objevené druhy žraloka světlouna rodu Etmopterus se nalezli u Taiwanu a Jižní Afriky.