Některé cesty nevyjdou tak, jak se cestující představoval. Stalo se to i malému roztoči, který se před 44 miliony lety svezl na pavoukovi. Ten však zavrávoral a oba skončili v kapce mízy. Toto fosilní duo je tak nejstarší známou fosílií, která dokládá u řádu roztočovců (Astigmata) „stopařské“ chování neboli forézu, tedy vztah dvou symbiontů, kdy zpravidla menší foront je mechanicky transportován na těle většího partnera.
Vědci fosílii již několikrát zkoumali, ale roztoč nebyl díky své poloze na pavoukovi i barvě jantaru vidět. Tým biologů, paleontologů a vědců zabývajících se hmotou, použil počítačovou tomografii s technologií zobrazování fázového kontrastu ve vysokém rozlišení a zaznamenal tisíce rentgenových snímků a porovnal je s digitálním modelem dvou pavoukovců (viz obrázek vlevo).
Zobrazení roztoče, který byl menší než dvě desetiny milimetru, dalo vědcům skutečně zabrat a odhalilo i limity této metody. Výsledky publikované v časopisu Biology Letters však cestujícího roztoče identifikují.