John Knoll z divize společnosti Lucasfilm Ltd, v San Franciscu konstatoval, že i když filmaři mají za úkol vytvářet iluze věcí, které předtím nikdy nikdo neviděl, vědecké objevy vždycky nakonec přinesou něco ještě fantastičtějšího.
To se týká také posledního objevu sondy NASA Kepler – svět s dvojitým západem Slunce není jen ve Star Wars, ale i 200 světelných let od Země.
Objevená planeta Kepler-16b je chladná, pravděpodobně spíše plynná a demonstruje rozmanitost planetárních systémů v naší Galaxii. Byla objevena pozorováním jasu mateřské hvězdy, okolo které obíhá. Jeho proměnlivá intenzita neodpovídala přítomnosti jen dvou těles, ale naznačovala přítomnost třetího.
Jas systému se měnil, i když planeta nebyla právě v postavení, kdy by mohla svou hvězdu zatmívat. Výchylky v intenzitě záření se navíc objevovaly v nepravidelných intervalech, což potvrzovalo přítomnost třetího pohybujícího se tělesa, druhé hvězdy.
Vědci zjistili jen mírný gravitační tah mezi oběma hvězdami, takže jedna z nich musela mít relativně malou hmotnost.
Další pozorování potvrdila, že Kepler-16b je malý nehostinný svět velikosti Saturnu, zřejmě zčásti kamenný a zčásti plynný. Obě hvězdy jsou menší a chladnější než naše Slunce (69 a 20 % jeho hmotnosti).
Oběžná doba planety okolo nich je 229 dní, podobně jako Venuše okolo Slunce (225 dní), ale planeta je už mimo zónu života, na jejím chladném povrchu nemůže existovat voda v kapalném skupenství.