Lahůdky z říše hudby

Dnešní svět hudby už si nedokážeme představit bez špičkové elektroniky. S její pomocí probíhá jak proces tvorby hudebních nahrávek, tak jejich interpretace a reprodukce v médiích. Pojďme se podívat na některé hity vládnoucí dnes hudebnímu světu.Dnešní svět hudby už si nedokážeme představit bez špičkové elektroniky. S její pomocí probíhá jak proces tvorby hudebních nahrávek, tak jejich interpretace a reprodukce v médiích. Pojďme se podívat na některé hity vládnoucí dnes hudebnímu světu.

Příležitostí, jak se blíže seznámit se špičkovými produkty je celá řada a k těm nejvýznamnějším patří bezesporu hudební veletrhy. Na posledním z nich, který se konal na podzim loňského roku pod názvem HUVEL v Praze, jsme mohli vidět produkty, které se právě v těchto dnech dostávají ke spotřebitelům, aby jim zprostředkovaly ten nejkvalitnější poslech hudebních nahrávek.

Celého setkání se účastnilo 99 vystavovatelů, kteří představili 400 světových a domácích značek. K vidění bylo vše počínaje od hudebních nástrojů a nahrávací techniky, po osvětlení, domácí kina nebo hudební literaturu.

Mobilní ozvučení na správnou pártyMezi žhavé novinky, které byly nejenom k vidění ale i k poslechu, by mohla patřit nová značka reproduktorů Fohhn s mobilním ozvučovacím systémem Easy Port Line, kterou nově začala dovážet firma Panter Praha.

Tento komplet, díky nabíjecímu akumulátoru, nepotřebuje síťové napájení a je proto vhodný pro jakoukoli manipulaci. Co jej ale činí zajímavým, je integrovaný přijímač mikroportu Sennheiser EW G2 (Technické Hity č.

7/04), který umožňuje absolutně volný pohyb s mikrofonem. Mezi další vybavení patří i vestavěný CD přehrávač, ovladače na redukci výšek a hloubek a tříkanálový mixer pro externí mikrofony a zvukové komponenty.

Samotný aktivní 40W reproduktor, s frekvenčním rozsahem 70 – 20 000 Hz, vydrží hrát až 20 hodin. A jeho cena se pohybuje od 29.000 Kč bez příslušenství (při přičtení portu a CD přehrávače se dostaneme na ceny od 50.

000 Kč).

Pořiďte si nahrávací studio!Další zajímavostí za světa hudby je kytarový procesor značky DigiTech z řady GNX, který se dle hierarchie řadí na místo nejvyšší. Jedná se o model GNX4, který bezpečně uspokojí všechny potřeby kreativních kytaristů.

Tento se může pochlubit USB audio/MIDI převodníkem pro přímé nahrávání do počítače pomocí přiloženého profesionálního záznamového softwaru. Dále MP3 přehrávačem, který umožňuje hrát s vybranou skladbou a interpretem dohromady nebo dotáčet ke skladbě další zvukové stopy.

Ke správné rytmice poslouží vestavěný automatický bubeník s rozsáhlou kolekcí špičkových bicích. Vše lze zaznamenávat v 8 digitálních stopách na CompactFlash kartu, z které vše později můžete převést do svého PC. Toto kompletní řešení nahrávacího studia v podlahovém provedení vás potěší množstvím efektů a svou jednoduchou ovladatelností.

Cena 29.900 Kč

Vydavatelství CD v obýváku?Pro všechny, co mají rádi pořádek ve svých médiích, připravili technici americké firmy Primera Technology Inc. all-in-one zařízení, duplikátor a tiskárnu na potisk CD a DVD medií.

BRAVO II – DISC PUBLISHER připojíte ke svému PC pomocí USB rozhraní (1.1 nebo 2.0) a po nainstalování softwaru už nic nebrání k přenesení loga, grafiky nebo klasického textu na povrch požadovaného printable média s rozlišením až 4800 dpi a čtyř barevným tiskem CMYK (využívaná technologie ink-jet nabízí 16,7 milionu barev).

Tento přístroj podporuje tisk z programů jako je Photoshop nebo CorelDraw. Navíc můžete Bravo II používat i jako domácí vydavatelství svých CD a DVD, protože je uvnitř zabudovaná vysokorychlostní vypalovací mechanika (CD verze – 52x, DVD verze – 8x) s podavačem až na 50 disků.

Pozor ovšem na zákony postihující nelegální kopírování! Používáte-li CD nebo DVD neobvyklých tvarů nebo nyní oblíbené MiniCD-R a MiniDVD-R o průměru 8 cm nemusíte si dělat starosti, neboť Bravo II v hodnotě 74.

232 Kč si s nimi poradí.

999 kousků luxusuSkutečně exkluzivním výrobkem jsou sluchátka německé firmy Ultrasone, kterých bylo vyrobeno pouhých 999 kusů. Balení Edition7 vypovídá o nevídaném luxusu. Sluchátka jsou uložena v krabičce ze dřeva z americké červené višně.

Povrch sluchátek je pečlivě leštěný a kovové bočnice připomínají zrcátko. Polštářky jsou vyrobené z nejjemnější kůže z etiopské ovce. Pro maximální pohodlí je titanový driver stíněný plátem z Mylaru.

V současné době se jedná o nejpevnější membránu na světě. Sluchátka obsahují patentovanou technologii S-Logic, která vytváří přirozený prostorový zvuk bez nutnosti použití speciálního digitálního zařízení.

Pořídíte je za cenu 85.000 Kč.

Krok do světa digitálního zvukuJednou z horkých novinek je i PC/Mac FireWire převodník Hercules 16/12 FW, což je vlastně vlajková loď digital audio produktů. Jde o kompletní externí audio & MIDI rozhraní pro počítače PC a Mac, vybavené požadovaným volným Firewire konektorem.

Přístroj má rozlišení 24 bitů/96 kHz a je vybaven 16 vstupy (12 analogových a vždy po jednom stereo koaxiálním a optickém) a 12 výstupy (8 analogových a 4 digitální). Doplňkem, který zajisté dobře poslouží, je speciální SW balík STORM SE 2.

0 obsahující VST syntezátory, bicí moduly a efekty, import a export Mp3 a 500 Mb zvuků. Maloobchodní cena je 22.490 Kč.

Autor: Jan Lidmaňský
Rubriky:  Technika
Publikováno:
Další články autora
Právě v prodeji
Tip redakce
reklama

Související články

Bezos rezignoval na plánovanou...

Americký podnikatel a zakladatel obchodního řetězce Amazon.com Jeff Bezos...

Odkaz Mendela: Slepice více snáší a...

V červenci uplynulo 200 let od narození Gregora Johanna Mendela a řada...

Jak vyrobit vodu ze vzduchu?

Již od nepaměti se lidé snažili zajistit co nejvhodnější podmínky pro...

Detekce plastového odpadu

Zdá se, že vodní hyacinty hrají důležitou roli při shromažďování a přepravě...

„MASAKRY“ ON-LINE: Co vidí...

Nikdy v historii médií nebylo tak jednoduché provádět dezinformace....

Pivko denně? Prý zlepšuje střevní...

Věčná debata o prospěšnosti alkoholu má další kapitolu. Sepsali ji vědci...

Hybridní americká jízda Valkýr

V severské mytologii jsou Valkýry ženy-dísy, které mají za úkol vybrat mrtvé...

Neověřené informace se šíří...

Zřejmě ten největší hoax o tom, že za smrt ptáků může 5G, odstartoval John Kuhles,...

Elektřinu z aut Toyota využije i...

Automobilka Toyota využila zkušenosti s vývojem elektrifikovaných vozidel i...

Když píše umělá inteligence

Umělá inteligence dlouhodobě fascinuje spisovatele sci-fi a fantasy. Knihy,...

Nenechte si ujít další zajímavé články

Právo první noci: Musela se nevěsta podvolit svému feudálovi?

Právo první noci: Musela se...

V románech a filmech se velice často objevuje právo první noci. Hodně...
Syfilis se ve středověku léčila zákazem hry v kostky

Syfilis se ve středověku léčila...

S projevy řady chorob si lékaři ve středověku příliš nevěděli rady, proto...
Švýcarská garda bránila Svatého otce do posledního muže

Švýcarská garda bránila Svatého...

Hornatá krajina Švýcarska nenabízí moc úrodné půdy k uživení rodiny, proto si...
Čokoládu lidé považovali za lék už na konci 16. století

Čokoládu lidé považovali za lék...

Hořká čokoláda s minimálně 70 % kakaa má kladný vliv na zdraví. Jde o novodobé...
Omyly u Nobelovy ceny: Mendělejev ji nedostal kvůli závisti

Omyly u Nobelovy ceny: Mendělejev...

Význam práce ruského chemika Dmitrije Ivanoviče Mendělejeva (1834–1907),...
Pan finančník: Morrisova banka rozhodne americký boj o nezávislost

Pan finančník: Morrisova banka...

Za to, že Spojené státy přetrhaly pouta s Británií, nemohla jen...
Opium: 20 milionů závislých mělo jen v Číně

Opium: 20 milionů závislých mělo...

Co víme o lidech žijících v dobách 8000 až 5000 před naším letopočtem?...
Výstava Národního muzea Nikdy se nevzdáme! je k vidění i v Londýně

Výstava Národního muzea Nikdy se...

Nedávno otevřená výstava v Národním muzeu s názvem Nikdy se nevzdáme! se...
Ruská Kavalergarda zlikvidovala povstání proti Mikulášovi I.

Ruská Kavalergarda zlikvidovala...

Předchůdcem ruské carské gardy se stává vojenská jednotka Alexandra...
Poznejte své IQ

Poznejte své IQ

V našem profesionálně sestaveném testu ihned zjistíte přesné výsledky a obdržíte certifikát.