Elektrické zbraně nejen pro policii. Elektrické paralyzéry jsou v některých zemích prakticky standardním vybavením policejných sborů a dají se běžně zakoupit i pro osobní sebeobranu.
Jejich nevýhodou je, že musí dojít k fyzickému kontaktu mezi dvojicí elektrod paralyzéru a tělem útočníka. Umožnit jejich působení na delší vzdálenost znamená vytvořit vodivou cestu mezi paralyzérem a osobou, jejíž činnost chceme paralyzovat. Existují sice zařízení, jež vystřelují dvojici elektrod na vzdálenost několik metrů, ale ani toto řešení není vždy ideální.
Německá společnost Rheinmetall testuje zařízení, které cestu elektrickému výboji vytvoří pomocí svazku tenkých, navzájem nepropojených vodivých vláken vystřelených pyrotechnickou náplní. Americká firma XADS z Indiany je odvážnější a k cíli foukne nejdříve oblak plasmy následovaný elektrickým výbojem. Dostřelí zatím jen na vzdálenost tří metrů, ale dokáže zkratovat i elektrické obvody automobilu, což má za následek zhasnutí motoru. Tato společnost v současné době pracuje na vývoji paralyzéru s dosahem 100 m, kde vodivou cestu ve vzduchu vytvoří ionizující paprsek laseru.