Domů     Zajímavosti
Vážení čtenáři, máme narozeniny…
Jan Zelenka
od Jan Zelenka 17.5.2023

Asi už jste zaznamenali, že slavíme 20 let na trhu. A i když narozeniny máme my, odměníme vás. Rozdáme 20 cen v hodnotě přes 21 000 korun.

Foto: Freepik

Soutěžní otázka zní:

Kolikáté VYDÁNÍ časopisu 21. STOLETÍ je aktuálně na stáncích?

a) 221.

b) 231.

c) 241.

(Malá nápověda: Pokud jste četli minulé číslo 5/2023, mělo by to pro vás být jednoduché).

Soutěž platí ode dneška do 31. května 2023. Správné odpovědi posílejte na:

21.stoleti@rf-hobby.cz

Do předmětu napište: Soutez20

Kompletní pravidla naleznete na stránkách:

https://rf-hobby.cz/mktsoutez/pravidla-souteze-21-stoleti/

A o co můžete soutěžit?

1. místo

LEGO Icons Classic Land Rover Defender 90

Značka Land Rover oslavuje 75 let svého ikonického vozu. Společně s firmou LEGO proto vytvořila stavebnici LEGO Icons Classic Land Rover Defender 90. Sada, která obsahuje 2336 dílků, je kompletní se všemi doplňky pro terénní expedici.

Stavebnice má podobu „dva v jednom“ a umožňuje stavitelům vytvořit model vhodný pro každodenní cestování, nebo jej přizpůsobit pro dobrodružství.

Cena na trhu: 6099 Kč

Foto: Lego/Land Rover

2. místo

LEGO Technic PEUGEOT 9X8 24H Le Mans

I tým Peugeot Sport se pustil spolu s ikonickým výrobcem do svého modelu. Přetvořil hyperauto Peugeot 9X8 do podoby stavebnice LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans. Miniatura vozu je v měřítku 1:10 a složená z 1775 dílků.

Cena na trhu: 5099 Kč

Foto: Lego/Peugeot

3.–5. místo

Tchibo Cafissimo easy

Třem z vás poskytneme dokonalý požitek z kávy v pohodlí domova díky kávovaru Cafissimo easy. V kávovaru se snoubí nejjednodušší ovládání a nejmodernější design s maximálním požitkem z kávy v nejvyšší kvalitě Tchibo.

Cena na trhu: 1499,- Kč

Foto: Tchibo

6.–10. místo

Albi – Mozkovna – Společenská hra

Pro pět z vás máme deskovou hru plnou úkolů, které procvičí vaši hlavu. S Mozkovnou si zlepšíte nejen logické myšlení, postřeh, paměť a vědomosti, ale také můžete sázet na to, jak se bude dařit vašim spoluhráčům.

Cena na trhu: 899,- Kč

Foto: Albi

11.–15. místo

Albi – Únikovka: Prokletí sfingy

Pro dalších pět máme únikovku z Egypta s jeho starověkými památkami. Prohlídka jedné z pyramid nabrala trochu jiný směr, než jste čekali. Uniknete?

Cena na trhu: 349,- Kč

Foto: Albi

16.–20. cena

ALBI – Kvízy do kapsy – České památky

A pro posledních pět kapesní vydání znalostí. Kvíz České památky je poutavý zábavný karetní kvíz na cesty. V každém balíčku najdete 50 karet s otázkami rozdělenými do šesti tematických okruhů.

Cena na trhu: 149,- Kč

Foto: Albi

reklama
Související články
Tým vědců z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR zveřejnil výsledky rozsáhlého výzkumu v oblasti veřejného zdraví – jeho cílem bylo mapování výskytu viru SARS-CoV-2 v prostředcích pražské hromadné dopravy, během pandemie COVID-19. Za tímto účelem zároveň vyvinul speciální biosenzory, jejichž využití přineslo nové poznatky v boji proti infekčním chorobám „Biosenzory se ukazují jako slibný nástroj […]
Masaryk, Beneš, Havel a… Kučera. Pouze tito čtyři Češi byli zvoleni do vysoce prestižní a elitní Americké filozofické společnosti. Společnost má aktuálně méně než 1000 členů, z toho jen 158 ze zahraničí, a oceňuje mimořádné úspěchy v oblasti matematiky a fyzikálních věd, biologických věd, společenských a behaviorálních věd, umění a humanitních věd a věcí veřejných. […]
Začalo to vlastně mimochodem. Před časem jsme psali článek o „Průlomu v léčbě koktavosti: Americká studie dává naději…“, a reagoval na něj biofyzik, profesor RNDr. Josef Pešák, CSc. Několik telefonátů vystřídalo pozvání do Olomouce a to vyústilo v návštěvu a povídáním na téma balbutismus (koktavost)… Dodnes široce používaná efektivní léčba koktavosti neexistuje, funguje především na bázi logopedické […]
Finanční technologie nám usnadňují běžný život, šetří spoustu času a umožňují pohodlnější využívání peněz. Ale mohou nám přivodit i spoustu starostí, zejména když je nevyužíváme správně nebo když na straně jejich poskytovatele něco nefunguje. Kdo dohlíží na banky, aby jimi zajišťované finanční technologie byly v pořádku? Jistě vás napadne ČNB. Ale není jediná. Finanční technologie nám […]
Když byl v roce 2009 přečten neskutečně dlouhý genetický kód kukuřice, obsahující 32 tisíc genů – tedy přes dvě miliardy písmen, vědecká obec jásala. A podobné ovace se odehrály také před dvěma lety, když byl rozlousknut další oříšek v podobě jejího B chromozomu. Rok 2021 se stal významným nejen pro české výzkumníky z olomoucké laboratoře […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz