Domů     Zajímavosti
Vážení čtenáři, máme narozeniny…
Jan Zelenka 17.5.2023

Asi už jste zaznamenali, že slavíme 20 let na trhu. A i když narozeniny máme my, odměníme vás. Rozdáme 20 cen v hodnotě přes 21 000 korun.

Foto: Freepik

Soutěžní otázka zní:

Kolikáté VYDÁNÍ časopisu 21. STOLETÍ je aktuálně na stáncích?

a) 221.

b) 231.

c) 241.

(Malá nápověda: Pokud jste četli minulé číslo 5/2023, mělo by to pro vás být jednoduché).

Soutěž platí ode dneška do 31. května 2023. Správné odpovědi posílejte na:

21.stoleti@rf-hobby.cz

Do předmětu napište: Soutez20

Kompletní pravidla naleznete na stránkách:

https://rf-hobby.cz/mktsoutez/pravidla-souteze-21-stoleti/

A o co můžete soutěžit?

1. místo

LEGO Icons Classic Land Rover Defender 90

Značka Land Rover oslavuje 75 let svého ikonického vozu. Společně s firmou LEGO proto vytvořila stavebnici LEGO Icons Classic Land Rover Defender 90. Sada, která obsahuje 2336 dílků, je kompletní se všemi doplňky pro terénní expedici.

Stavebnice má podobu „dva v jednom“ a umožňuje stavitelům vytvořit model vhodný pro každodenní cestování, nebo jej přizpůsobit pro dobrodružství.

Cena na trhu: 6099 Kč

Foto: Lego/Land Rover

2. místo

LEGO Technic PEUGEOT 9X8 24H Le Mans

I tým Peugeot Sport se pustil spolu s ikonickým výrobcem do svého modelu. Přetvořil hyperauto Peugeot 9X8 do podoby stavebnice LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans. Miniatura vozu je v měřítku 1:10 a složená z 1775 dílků.

Cena na trhu: 5099 Kč

Foto: Lego/Peugeot

3.–5. místo

Tchibo Cafissimo easy

Třem z vás poskytneme dokonalý požitek z kávy v pohodlí domova díky kávovaru Cafissimo easy. V kávovaru se snoubí nejjednodušší ovládání a nejmodernější design s maximálním požitkem z kávy v nejvyšší kvalitě Tchibo.

Cena na trhu: 1499,- Kč

Foto: Tchibo

6.–10. místo

Albi – Mozkovna – Společenská hra

Pro pět z vás máme deskovou hru plnou úkolů, které procvičí vaši hlavu. S Mozkovnou si zlepšíte nejen logické myšlení, postřeh, paměť a vědomosti, ale také můžete sázet na to, jak se bude dařit vašim spoluhráčům.

Cena na trhu: 899,- Kč

Foto: Albi

11.–15. místo

Albi – Únikovka: Prokletí sfingy

Pro dalších pět máme únikovku z Egypta s jeho starověkými památkami. Prohlídka jedné z pyramid nabrala trochu jiný směr, než jste čekali. Uniknete?

Cena na trhu: 349,- Kč

Foto: Albi

16.–20. cena

ALBI – Kvízy do kapsy – České památky

A pro posledních pět kapesní vydání znalostí. Kvíz České památky je poutavý zábavný karetní kvíz na cesty. V každém balíčku najdete 50 karet s otázkami rozdělenými do šesti tematických okruhů.

Cena na trhu: 149,- Kč

Foto: Albi

reklama
Související články
Máte dobré srdce? Zcela souhlasím. Máte bohatou slovní zásobu? Zcela souhlasím. Porozumíte rychle věcem? Zcela souhlasím. Jste plný nápadů? Tady jen spíše souhlasím. Věřili jste mi to? A pokud ne, myslíte, že jsem lhal vám, nebo obelhával sám sebe? A jak takovou lež odhalit? Jak fungují ony pověstné „lži skóry“? Některé lidské sklony mohou v dotaznících […]
Patří k nejfotogeničtějším pokrmům současnosti. Sushi a poké bowly na fotkách opravdu vypadají skvěle, nicméně ve výsledku to nejvíc ocení tělo. Tedy alespoň za předpokladu, že se vydáte do podniků, které havajskou/japonskou specialitu umí připravit. Základní ingrediencí obou „exotických“ kuchyní je totiž čerstvost, a k tomu pestrost (chutí) a barevnost. Až pak se počítají nutriční hodnoty… […]
Vyplatí se pracovat už na střední škole? Mezi mladými Evropany je to běžná praxe, v Česku rarita. Podle vzdělávací organizace Junior Achievement Czech (JA Czech) je mnohdy přínosnější být aktivní ve studentských programech, účastnit se soutěží nebo se pustit do vlastního projektu. Je k tomu ale potřeba flexibilita, kterou nabízí nová střední škola VICTORIA HIGH […]
Biologicky nerozložitelná, znečišťující přírodu, s obsahem chemikálií potenciálně ohrožujících lidské zdraví. Řeč není o plastových brčkách, jak by se mohlo zdát. Takové závěry si dle poslední studie vysloužily jejich „ekologičtější“ alternativy. Studie oborníků z Antverpské univerzity, publikovaná v létě 2023 na stránkách časopisu Food Additives and Contaminants, se zaměřila na brčka vyrobená z papíru, bambusu, skla, nerezové oceli a plastu […]
V prestižní soutěži The Global Undergraduate Awards 2023, které se přezdívá Nobelova cena pro juniory, byla mezi vítězi v kategorii matematiky a fyziky Dominika Burešová, studentka Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Se svou bakalářskou prací uspěla v konkurenci více než 2800 dalších studentů a studentek z 409 světových univerzit. V oborech, které se vyučují na […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz