Domů     Zajímavosti
Vážení čtenáři, máme narozeniny…
Jan Zelenka 17.5.2023

Asi už jste zaznamenali, že slavíme 20 let na trhu. A i když narozeniny máme my, odměníme vás. Rozdáme 20 cen v hodnotě přes 21 000 korun.

Foto: Freepik

Soutěžní otázka zní:

Kolikáté VYDÁNÍ časopisu 21. STOLETÍ je aktuálně na stáncích?

a) 221.

b) 231.

c) 241.

(Malá nápověda: Pokud jste četli minulé číslo 5/2023, mělo by to pro vás být jednoduché).

Soutěž platí ode dneška do 31. května 2023. Správné odpovědi posílejte na:

21.stoleti@rf-hobby.cz

Do předmětu napište: Soutez20

Kompletní pravidla naleznete na stránkách:

https://rf-hobby.cz/mktsoutez/pravidla-souteze-21-stoleti/

A o co můžete soutěžit?

1. místo

LEGO Icons Classic Land Rover Defender 90

Značka Land Rover oslavuje 75 let svého ikonického vozu. Společně s firmou LEGO proto vytvořila stavebnici LEGO Icons Classic Land Rover Defender 90. Sada, která obsahuje 2336 dílků, je kompletní se všemi doplňky pro terénní expedici.

Stavebnice má podobu „dva v jednom“ a umožňuje stavitelům vytvořit model vhodný pro každodenní cestování, nebo jej přizpůsobit pro dobrodružství.

Cena na trhu: 6099 Kč

Foto: Lego/Land Rover

2. místo

LEGO Technic PEUGEOT 9X8 24H Le Mans

I tým Peugeot Sport se pustil spolu s ikonickým výrobcem do svého modelu. Přetvořil hyperauto Peugeot 9X8 do podoby stavebnice LEGO® Technic™ PEUGEOT 9X8 24H Le Mans. Miniatura vozu je v měřítku 1:10 a složená z 1775 dílků.

Cena na trhu: 5099 Kč

Foto: Lego/Peugeot

3.–5. místo

Tchibo Cafissimo easy

Třem z vás poskytneme dokonalý požitek z kávy v pohodlí domova díky kávovaru Cafissimo easy. V kávovaru se snoubí nejjednodušší ovládání a nejmodernější design s maximálním požitkem z kávy v nejvyšší kvalitě Tchibo.

Cena na trhu: 1499,- Kč

Foto: Tchibo

6.–10. místo

Albi – Mozkovna – Společenská hra

Pro pět z vás máme deskovou hru plnou úkolů, které procvičí vaši hlavu. S Mozkovnou si zlepšíte nejen logické myšlení, postřeh, paměť a vědomosti, ale také můžete sázet na to, jak se bude dařit vašim spoluhráčům.

Cena na trhu: 899,- Kč

Foto: Albi

11.–15. místo

Albi – Únikovka: Prokletí sfingy

Pro dalších pět máme únikovku z Egypta s jeho starověkými památkami. Prohlídka jedné z pyramid nabrala trochu jiný směr, než jste čekali. Uniknete?

Cena na trhu: 349,- Kč

Foto: Albi

16.–20. cena

ALBI – Kvízy do kapsy – České památky

A pro posledních pět kapesní vydání znalostí. Kvíz České památky je poutavý zábavný karetní kvíz na cesty. V každém balíčku najdete 50 karet s otázkami rozdělenými do šesti tematických okruhů.

Cena na trhu: 149,- Kč

Foto: Albi

Související články
Někteří sociologové a psychologově tvrdí, že žijeme v éře postfaktické, tedy v době, kdy jsou fakta a racionalita upozaděny a prim hrají emoce. Že na tom něco je, ukazuje letmý pohled na sociální sítě, kde mnohdy vládne agresivita, často zabalená do potrhlých konspiračních teorií. Začátkem května oběhlo internet virální video, ve kterém šedesátiletý Peter Abbott […]
Výrok Billa Gatese zněl jasně. Výroba mléčných produktů má až příliš vysokou uhlíkovou stopu. Aby tuto skutečnost zvrátil, rozhodl se podpořit kalifornský start-up, jež hodlá klasické máslo nahradit umělým. Společnost Savor ze San Jose využívá k výrobě tuku podobného živočišnému termochemický proces, který by měl být levný a zároveň energeticky nenáročný. „Vycházeli z faktu, že […]
Co se stane, když si dva bratři vezmou dvě sestry a mají dvě děti? Normálně by děti byli bratranci, ale co když otcové jsou dvě identická dvojčata a matky také dvě identická dvojčata? Pak podle genetiky jsou vlastně sourozenci a ne bratranci. Vědci jsou dvojčaty fascinováni odjakživa. Už multižánrový vědec Francis Galton v roce 1875 […]
Žijeme v době plastové jako generace „plastic people“, v barevném, naleštěném a nerozbitném. Zatímco z kdysi zázračného produktu se stal veřejný nepřítel číslo jedna, dnes ho bereme na milost. Plasty ale nejsou zlo. „Špatnou reklamu plastům dělají obalové výrobky s krátkou dobou použitelnosti, ale především lidské chování, jak s nimi nakládáme…“ řekl nám ředitel Ústavu makromolekulární chemie […]
Pohádky, které dnes známe a milujeme, jsou oproti svým původním verzím jen slabými odvary. Jádra mrazivých nebo lechtivých příběhů, z nichž kdysi povstaly, v nich nicméně přetrvávají dodnes.   Lidové pohádky bývaly lechtivých motivů, vulgarit a jadrného humoru plné. Vyprávěli si je totiž hlavně dospělí, třeba pro zpestření dlouhých zimních večerů. K proměně těchto často velice nekompromisních a […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz