Domů     Zajímavosti
Německá Ponorka se vrací na scénu!
Martin Macourek 14.5.2020

Filmových, seriálových a televizních adaptací událostí 2. světové války existuje nespočetné množství. K již klasickým dílům patří i německá Ponorka (Das Boot), která se po slavném stejnojmenném celovečerním filmu z roku 1981 a seriálu z roku 1985 vrací v novém, modernějším pojetí.

Dílo režiséra Andrease Prochasky se po dvou letech dočkalo druhé osmidílné série, ve které sledujeme osudy posádky ponorky U-612, ale nejen té. Příběh totiž funguje ve více vrstvách a díky velkorysému rozpočtu i na více místech Evropy, ke kterým, kromě nám důvěrně známé Prahy, patří i La Rochelle, Manchester, Liverpool a Malta.

Zajímavé přitom je, že podstatná část děje se má odehrávat v New Yorku, takže se nechme překvapit, kterou z pěti zmíněných lokací do hávu válečného „Velkého jablka“ filmaři převlékli.

Za zmínku stojí i technologické zpracování seriálu, za které opět můžeme vděčit finančním možnostem celého štábu. Zejména interiér německé válečné ponorky zaujme všechny fanoušky vojenské techniky.

Kromě hvězd známých z první série se v té druhé poprvé setkáme i s „čerstvými“ tvářemi známými z mezinárodních filmových trháků. Tak třeba Clemens Schick si zahrál v bondovce Casino Royale, Thomas Kretschmann ve snímku Avengers:

Age of Ultron, Rochelle Neilová v Terminator: Dark Fate a Michael McElhatton ve Hře o trůny.

Jednu ze zásadních rolí zde opět obsadila Vicky Kriepsová jako špionka Simone, která riskuje pomocí obětem nacismu. Zdatně jí sekundují další hvězdy, jako Rick Okon v roli bývalého velícího důstojníka ponorky U-612 Klause Hoffmanna nebo Stefan Konarske jako jeho nástupce Wrangel.

Napínavý příběh vás vtáhne do děje už v prvních minutách první z osmi epizod série, kterou tentokrát nerežíroval Prochaska, ale Matthias Glasner, jenž si vzal na starosti i scénář, a Rick Ostermann, jehož debut jménem Wolfskinder posbíral mnohá ocenění včetně německé Filmové ceny míru.

Ocenění získala v průběhu loňského roku také první série napínavé adaptace, a to například cenu Magnolie z šanghajského televizního festivalu, ROMY Award (cenu poroty), speciální ocenění od poroty při udělování cen bavorské televize nebo nominaci na Zlatou nymfu za „nejlepší televizní dramatický seriál“.

Jaké budou osudy Simone při zajišťování únikové cesty pro židovskou rodinu z okupované Francie, Hoffmanna při pobytu v New Yorku poté, co těsně unikne smrti, nebo zkušeného velitele Johannese von Reinhartze, na něhož padne stín podezření, že stejně jako Simone to hraje na dvě strany?

Na to se můžete podívat na kanále Epic Drama v dobovém seriálu Ponorka vždy v neděli od 17. května ve 21:00..

https://youtu.be/CpaCGMJnBCE

Související články
Jako věčné chemikálie jsou označovány chemické sloučeniny obsahující fluor, ze kterých je zhotovována řada vodě, mastnotě a skvrnám odolných výrobků, jako je nepřilnavé nádobí či oblečení do deště. Jenže tyto chemikálie se dostávají i do našich těl a jsou spojovány s řadou zdravotních problémů. Nyní se ukazuje, že si s nimi naštěstí do jisté míry […]
Ačkoliv se letní teploty u nás zatím zdají být spíše umírněné, meteorologové varují, že ty nejhorší vlny veder teprve přijdou. Jinde v Evropě trápí horko lidí i zvířata mnohem více. Zatímco my se ochladíme klimatizací či návštěvou bazénu, zvířata tolik možností, jak bojovat s vedrem, nemají. S rostoucími teplotami totiž jejich strategie proti přehřátí nemusí […]
Hrobka náležela králi jménem Te K’ab Chaak, zakladateli města Caracol, které bylo významným centrem Mayské nížiny během 6. a 7. století. Je to po 40 letech poprvé, kdy byla nalezena identifikovatelná královská hrobka. Caracol byl jedním z největších a nejdůležitějších měst mayského světa s odhadovanou populací přesahující 100 000 obyvatel v době svého největšího rozmachu. […]
Podle nejnovější studie přispívá vlastnictví psa nebo kočky k tomu, že si lidé zachovávají i s přibývajících věkem některé mozkové funkce, což je pro stárnoucí světovou populaci dobrou zprávou. Vlastnictví ptáků nebo ryb kupodivu takový pozitivní vliv na lidský mozek nemá. Globální populace stárne, což zvyšuje míru výskytu demence. Podle Světové zdravotnické organizace jich v […]
Pokusy o extrakci DNA z mumií starověkého Egypta nebyly dlouho příliš úspěšné, ukázalo se totiž, že mumifikace zřejmě rozpad DNA urychluje. Nyní se však odborníkům podařilo sekvenovat genom obyvatele Staré říše, starý 4 800 let. Pochází tedy z doby, kdy vznikaly pyramidy. Co prozradil? Genom se snažily extrahovat z egyptských mumií četné laboratoře. V roce […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz