Domů     Zajímavosti
Německá Ponorka se vrací na scénu!

komerční sdělení

Filmových, seriálových a televizních adaptací událostí 2. světové války existuje nespočetné množství. K již klasickým dílům patří i německá Ponorka (Das Boot), která se po slavném stejnojmenném celovečerním filmu z roku 1981 a seriálu z roku 1985 vrací v novém, modernějším pojetí.

Dílo režiséra Andrease Prochasky se po dvou letech dočkalo druhé osmidílné série, ve které sledujeme osudy posádky ponorky U-612, ale nejen té. Příběh totiž funguje ve více vrstvách a díky velkorysému rozpočtu i na více místech Evropy, ke kterým, kromě nám důvěrně známé Prahy, patří i La Rochelle, Manchester, Liverpool a Malta.

Zajímavé přitom je, že podstatná část děje se má odehrávat v New Yorku, takže se nechme překvapit, kterou z pěti zmíněných lokací do hávu válečného „Velkého jablka“ filmaři převlékli.

Za zmínku stojí i technologické zpracování seriálu, za které opět můžeme vděčit finančním možnostem celého štábu. Zejména interiér německé válečné ponorky zaujme všechny fanoušky vojenské techniky.

Kromě hvězd známých z první série se v té druhé poprvé setkáme i s „čerstvými“ tvářemi známými z mezinárodních filmových trháků. Tak třeba Clemens Schick si zahrál v bondovce Casino Royale, Thomas Kretschmann ve snímku Avengers:

Age of Ultron, Rochelle Neilová v Terminator: Dark Fate a Michael McElhatton ve Hře o trůny.

Jednu ze zásadních rolí zde opět obsadila Vicky Kriepsová jako špionka Simone, která riskuje pomocí obětem nacismu. Zdatně jí sekundují další hvězdy, jako Rick Okon v roli bývalého velícího důstojníka ponorky U-612 Klause Hoffmanna nebo Stefan Konarske jako jeho nástupce Wrangel.

Napínavý příběh vás vtáhne do děje už v prvních minutách první z osmi epizod série, kterou tentokrát nerežíroval Prochaska, ale Matthias Glasner, jenž si vzal na starosti i scénář, a Rick Ostermann, jehož debut jménem Wolfskinder posbíral mnohá ocenění včetně německé Filmové ceny míru.

Ocenění získala v průběhu loňského roku také první série napínavé adaptace, a to například cenu Magnolie z šanghajského televizního festivalu, ROMY Award (cenu poroty), speciální ocenění od poroty při udělování cen bavorské televize nebo nominaci na Zlatou nymfu za „nejlepší televizní dramatický seriál“.

Jaké budou osudy Simone při zajišťování únikové cesty pro židovskou rodinu z okupované Francie, Hoffmanna při pobytu v New Yorku poté, co těsně unikne smrti, nebo zkušeného velitele Johannese von Reinhartze, na něhož padne stín podezření, že stejně jako Simone to hraje na dvě strany?

Na to se můžete podívat na kanále Epic Drama v dobovém seriálu Ponorka vždy v neděli od 17. května ve 21:00..

https://youtu.be/CpaCGMJnBCE

Související články
Americká kosmická agentura NASA využije vodíkové vozidlo Toyota Lunar Cruiser pro svou nadcházejí pilotovanou misi na Měsíc. Šestikolové vozítko pro jízdu po povrchu umožní vědcům ještě detailnější průzkum zemské družice. Zapojení lunárního křižníku je jedním z hlavních bodů dohody o spolupráci, kterou NASA uzavřela s Japonskou agenturou pro výzkum vesmíru JAXA. Projekt stavby lunárního křižníku […]
Někteří sociologové a psychologově tvrdí, že žijeme v éře postfaktické, tedy v době, kdy jsou fakta a racionalita upozaděny a prim hrají emoce. Že na tom něco je, ukazuje letmý pohled na sociální sítě, kde mnohdy vládne agresivita, často zabalená do potrhlých konspiračních teorií. Začátkem května oběhlo internet virální video, ve kterém šedesátiletý Peter Abbott […]
Výrok Billa Gatese zněl jasně. Výroba mléčných produktů má až příliš vysokou uhlíkovou stopu. Aby tuto skutečnost zvrátil, rozhodl se podpořit kalifornský start-up, jež hodlá klasické máslo nahradit umělým. Společnost Savor ze San Jose využívá k výrobě tuku podobného živočišnému termochemický proces, který by měl být levný a zároveň energeticky nenáročný. „Vycházeli z faktu, že […]
Co se stane, když si dva bratři vezmou dvě sestry a mají dvě děti? Normálně by děti byli bratranci, ale co když otcové jsou dvě identická dvojčata a matky také dvě identická dvojčata? Pak podle genetiky jsou vlastně sourozenci a ne bratranci. Vědci jsou dvojčaty fascinováni odjakživa. Už multižánrový vědec Francis Galton v roce 1875 […]
Žijeme v době plastové jako generace „plastic people“, v barevném, naleštěném a nerozbitném. Zatímco z kdysi zázračného produktu se stal veřejný nepřítel číslo jedna, dnes ho bereme na milost. Plasty ale nejsou zlo. „Špatnou reklamu plastům dělají obalové výrobky s krátkou dobou použitelnosti, ale především lidské chování, jak s nimi nakládáme…“ řekl nám ředitel Ústavu makromolekulární chemie […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz