Nic moc pěkného. Internetoví podvodníci se zaměří především na sociální sítě typu Facebook. Zločinci se zde budou pokoušet třeba o zneužívání služeb pro zkracování odkazů a geolokačních služeb.U odkazů na škodlivé weby lze pomocí jejich zkrácení maskovat skutečnou cílovou adresu a tyto zkrácené odkazy lze navíc snadno a ve velkém množství generovat automaticky. Informace získané z geolokačních služeb zase podvodníkům výrazně zjednoduší cílené sociální inženýrství, protože tímto způsobem získají podrobnější informace o své budoucí oběti.
Podle odborníků ze společnosti McAfee případ WikiLeaks a jeho mediální publicita zřejmě zvýší množství politicky motivovaných útoků. V roce 2010 byly nejpopulárnějšími novými technologiemi a zařízeními Google Android, Apple iPhone a iPad, Foursquare, Google TV a Mac OS X. Lze předpokládat, že počítačoví zločinci se zaměří i tímto směrem. Chytré telefony se totiž stále více používají i ve firemní sféře, ale často bez odpovídajícího zabezpečení – kompromitace těchto zařízení bude představovat velkou hrozbu pro citlivá firemní data.
V příštím roce se bude objevovat stále více malwaru určeného pro zařízení Apple iPhone a iPad. Tyto škodlivé kódy budou stále sofistikovanější. Přibývat bude malwaru podepsaného různými bezpečnostními certifikáty, v obvyklých případech podvrženými. Podvodníci dokáží stále účinněji maskovat autora škodlivé zprávy a předstírat, že jím je někdo, koho adresát zná. Provozovatelé botnetů (síť počítačů infikovaných speciálním software, který je centrálně řízen z jednoho centra) budou spojovat své sítě (např. Zeus a SpyEye) a tyto botnety pak zřejmě dokáží lépe odolávat jak bezpečnostním firmám, tak i policejnímu postihu. Botnety se budou stále více soustřeďovat na získávání citlivých dat namísto rozesílání spamu.
Firmy všech velikostí a po celém světě budou vystaveny rostoucímu množství pokročilých a cílených útoků, které budou směřovat proti archivům e-mailů, úložištím souborů, databázím a duševnímu vlastnictví firem.