Korejec vyšle do vesmíru vlastní satelit

Myslíte si, že k vysílání satelitů na oběžnou dráhu je třeba investic na úrovni obřích korporací či dokonce států? Chyba lávky! Korejský umělec Song Hu-jun nedávno představil výsledek své „Iniciativy otevřený satelit“. Je jím krabička o hraně 10 cm, která se v prosinci stát prvním satelitem na oběžné dráze, který kdy vzešel z rukou jediného člověka.

Satelit se má vznést k nebesům z Kazachstánu v prosinci letošního roku. Satelit pochopitelně nebude mít žádné příliš „vychytané“ funkce. Jeho autorovi postačí, když bude na zem vysílat informace o svém fungování, jako je například stav jeho baterie či teplota zařízení. zařízení bylo sestaveno výhradně z komponent, které jsou k dostání v běžných obchodech.

Příspěvek byl publikován v rubrice .Top, .Články, 21.Století, Elektronika, Kosmonautika, Technika, Vesmír. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Korejec vyšle do vesmíru vlastní satelit

  1. Petr Chmelař napsal:

    Vypadá jako standardní CubeSat http://en.wikipedia.org/wiki/CubeSat, které bývají součástí studentských projektů na některých vyspělejších univerzitách. Problém je, že u každé součástky musí být certifikát, že beze zbytku shoří v atmosféře a ten má jen minimum běžných součástek. Všechny jsou šíleně předražené, například na http://www.cubesatshop.com/ je 230 000 Kč za 3MP kameru (plus clo a DPH)? Vlastně možná i proto ji tam nemá. Takovýto satelit postavit není problém postavit, jen je k tomu potřeba spousta peněz (a páječka :) .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>