Velká pyramida přichází o další tajemství

Pyramidu, kterou si nechal vystavět panovník Chufu (řecky Cheops), má tři hlavní komory: Královu a Královninu síň a takzvanou Velkou Galerii. Ze severní zdi královniny síně však vycházejí dva tunely čtvercového průřezu o straně asi 20 cm, na jejichž konci jsou kamenná „dvířka“. Průzkumný robot, který byl do tunelů vyslán poprvé v roce 1993 odhalil, že kamenná dvířka jsou opatřena kovovými hřeby. Jelikož je celá pyramida vyrobena pouze z kamene, vzbuzuje tento jediný známý kus kovu v celé pyramidě podezření, že se jedná skutečně o jakousi „kliku“ a kámen má skutečně funkci dveří, vedoucích do tajemné komory.

Zatím poslední robot, který byl navržen inženýrem Robem Richardsonem a jeho kolegy z univerzity v Leedsu. Podle mága, s nímž Chufu konzultoval plány své hrobky, dostal robotický průzkumník jméno Džedi. Mikrokamery, který je průzkumník vybaven, zachytily v chodbě obrazce červené barvy, které by mohly být hieroglyfickými nápisy. Zda napoví něco o skutečné funkci tunelů a tajemných „dveřích“ na jejich konci, však ukáže až čas. Jejich význam se vědcům zatím rozluštit nepodařilo.

Michal Andrle se představuje:

Redaktor 21. století.
Příspěvek byl publikován v rubrice .Top, .Články, 21.Století, Archeologie, Architektura, Historie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 komentářů u Velká pyramida přichází o další tajemství

 1. Dominik Matus napsal:

  Zajímalo by mě, jestli by šlo pyramidu nějak naskenovat pomocí paprsků o velké propustnosti (nižší vlnová délka) a tím objevit přílušné dutiny ?

 2. Lukáš Snopek napsal:

  Já mám o pyramidě teorii, že ji nezbudovali faraóni jako hrobky. Ale že Egypťané sfingu a pyramidy objevili. Jelikož pyramida na hrobku je mnohem tajemnější a skrývá víc částí, že ty všechny Egypťani nepotřebovali. Myslím si, že pyramidy zbudovala civilizace. Která se snažila přivolat mimozemskou rasu, protože pyramidy jsou ve stejné poloze orionově pásu i ve stejném pořadí. Možná to zbudovali i tajemní Atlanťané nebo dokonce někdo podobný Máyům. Skutečně nevím, kdo je postavil, ale vím, že Egypťani ne.

 3. jiri george jarkovsky napsal:

  já si zase myslím,že ve Velké pyramidě byla uložena tkz. Archa ůmluvy ..protože Velká Galerie v pyramidě je určitě rampa…vše je očividně vyklizeno ..proč? A kde je archa nyní? to je otázka

 4. jiri george jarkovsky napsal:

  ARCHA ŮMLUVY není pravděpodobně obyčejná bedna..myslíte si snad,že by Bůh vytesal do deseti kamenů nějaký nesmysly a pak by to uložil do dřevěné bedny..nebo do pozlacené bedny? no je to jedno jestli dřevěná nebo zlatá..je možné,že existuje více ARCH..ale pravá je pouze jedna ..mohla by to být třeba kosmická lodˇ..

 5. jiri george jarkovsky napsal:

  podle mě ARCH ůmluvy hlídá nějaká starověká kurva ..a spí v hybernaci,nebo v tkz. časoprostorové schránce,kde neexistuje čas..něco jako stroj času..gravitační kosmická lodˇ

 6. Michal Barta napsal:

  Ahoj vsem
  Pro ty co se zajimaji o Velkou Pyramidu v Gize a maji zarizeni od Apple /iPhone,iPod,iPad/ jsem pripravil vyrtualni prohlidku cle pyramidy. o vykendu vyjde i verze Free s moznosti vyhrat Kod zdarma.
  Preji hodne zabavy a pouceni

  s
  pozdravem
  Michal Barta
  3D Animator

  http://itunes.apple.com/us/app/great-pyramid-3da/id526201502?l=cs&ls=1&mt=8

  http://youtu.be/Oe4X-MjeOms

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>