iLuxus.cz

Administrátoři skupiny

• Obrázek avataru

Zajímavosti

Veřejná skupina aktivní před 2 měsíců, 2 týdny

Přehlídka zajímavostí od nejmenších až po ty největší a jen stěží představitelné.

Existuje osud? (4 příspěvků)

← Fórum skupiny   Adresář fóra skupiny
  • Obrázek avataru 21.stoleti napsal (před 6 roky, 1 měsíc):

Myslíte si, že existuje osud? Že všechno, co tu píšete a co se děje je předem dané? A pokud ano, tak kde to je zaznamenané? V nějaké knize osudu?

Autor: toe jedno

• Obrázek avataru 21.stoleti napsal (před 6 roky, 1 měsíc):

Podle newtonské fyziky lze určit polohu každé částice ve vesmíru pokud známe její přesnou polohu a směr a to jak v čase zpět tak dopředu z toho lze vyovdit, že se ocitáme v situacích, které už jsou někde načrtnuté. Jenže pokud použijeme kvantovou fyziku dostáváme do situace, kdy je nám znám jen směr nebo poloha, nikdy ne oboje najednou. nebo-li nic není dané a nelze to poznat.
    Ale kdoví, v Indii prý existuje knihovna, ve které jsou uloženy svitky, obsahující minulé i budoucí události desítek tisíc lidí z celého světa. První takovou věštírnu založil indický mudrc Brignů před 5 000 lety. Byl prý obdařen schopností nahlížet do osudu mnoha lidí. Toto mohl konat díky tomu, že dokázal číst v tzv. kronice Akáše – ve světové paměti kolem Země. Je na ni zaznamenáno všechno, co se stalo a stane. V Indii jsou teda uloženy svitky lidí, kteří je v budoucnu vyhledají.
    Věřím, že do určité míry existuje osud, ale je jenom na člověku z které z cest si vybere. Je možné, že existují jenom jakési náznaky kudy by jsme se měli vydat a jenom na nás zda je budeme akceptovat. Mě už se to několikrát stalo, např. jsem byl na dovolené a tam jsme poslouchal písničku z nějakého filmu a říkal jsme si, že už pěkně ten fil nedávaly a ani ne za pár dnů po mém návratu onen film běžel v TV. Byl to jenom náhoda, čtení v kronice Akáše či pouha jasnořivost?

Autor: Wojta

• Obrázek avataru 21.stoleti napsal (před 6 roky):

děkuji ti wojto za odpověď, takhle dlouhý článek jsem ani nečekal:-)
    a víš co? tam píšeš, že ti lidé co tam mají ty svitky, tak je vyhledají, tak já je jdu vyhledat :-)

Autor: toe jedno

• Obrázek avataru Václav Nový napsal (před 2 roky, 2 měsíců):

Jestli existuje osud? No asi stejná otázka, jako: jestli existuje bůh! Myslím, že neexistuje předem daný osud. Kdo by ho jako měl nějak určit, někde zapsat? Že by to byl bůh? Který nám založil knihu našeho života, kde vše napsal? Nebo že by sudičky, někde zapálili svíčku a jak knot hoří, tak se postupně dostává k předem daným „zářezům“, kdy se něco zásadního v našem životě stane. A až svíce dohoří, tak usneme a nejsme? Nebo co je tedy osud? Osud je to, jak si ho sami zařídíme. Někdo může říci, že co se nám stalo, měli jsme napsáno v osudu. Ale většinou to je jen náhoda. (Ne)byli jsme v (ne)pravou chvíli na (ne)pravém místě. Nic víc, nic méně.