Jsme na stopě neznámého prapředka?

Lucy zřejmě nebyla na světě sama. Objev  části chodidla dávného primáta ukazuje, že před více než 3,4 miliony lety žil v Africe vedle popsané Lucy (Australopithecus afarensis) i další druh. Australopithecus afarensis byl pojmenován v roce 1978 a bylo nalezeno více než 300 fosilií tohoto druhu převážně v Tanzanii, Keni a Etiopii. Jeho hlavními znaky jsou nízké čelo a kostěný oblouk nad očima, vzpřímenou chůzí, pánví a kostí nohou a zuby byl už podobný dnešnímu člověku.

Vedoucí studie, Yohannes Haile-Selassie, paleoantropolog z Clevelandského muzea přírodní historie v Ohaiu však během studia nalezených kostí zjistil, že nožní kůstky se nepodobají dochovaným kostem Lucy. 8 kostí nemělo postavený palec souběžně s ostatními prsty, ale kolmo, takže nemohl chodit vzpřímeně. Haile-Selassie se proto domnívá, že kosti patří jinému, dosud nepopsanému tvorovi, který žil souběžně s Lucy.

Příspěvek byl publikován v rubrice .Top, .Články, 21.Století, Historie, Objevy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u Jsme na stopě neznámého prapředka?

  1. Dr.Thyroid napsal:

    Biblia má asi pravdu.Potvrdené,človek sa môže dožiť aj viac ako 200rokov.
    Môže za to novoobjavený biochemický mechanizmus,ktorý riadi štítna žľaza.
    Navyše štítna žlaza prostredníctvom tohto mechanizmu, priamo zodpovedá za onkologické,kardiovaskulárne ochorenia diabetes,parkinsona,alsheimera,ale aj rýchlosť stárnutia,celulitídu,tvorbu vrások,chronickú únavu a iné.Je vysoko pravdepodobné,že niektoré vyspelé civilizácie,tento mechanizmus poznali.Laboratorne zvieratá sa dožili 3xdlhšie ked im bol tento mechanizmus odblokovaný.Viac

  2. inula2@azet napsal:

    biblia má pravdu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>